Návraty k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (XI.)

Návraty k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (XI.)

Ján SvrčekŠport30.12.2023

V druhej najvyššej liptovskej súťaži, v aktuálnej tabuľke, patrí futbalistom TJ Družstevník Štiavnička deviata priečka s trinástimi bodmi (4 víťazstvá - 1 remíza - 7 prehier). Len mimochodom, je to tretia sezóna tejto obce v ôsmej lige, po návrate späť. Ten sa vtedy podaril po siedmich rokov strávených na najnižšom futbalovom poschodí.

"Mali sme trochu väčšie očakávania. Jeseň nebola podľa mojich predstáv. Rátal som že bodov bude o päť-šesť viac, čo bolo aj reálne. Lenže keď štyria hráči nečakane odišli za prácou do zahraničia, nastal vážny problém," povedal nám na úvod hrajúci predseda TJ Družstevník Martin Rázga.

Štiavničania súťaž otvorili dosť divokými výsledkami (doma vyhrali nad Podturňou 5:0, no vzápätí boli súčasťou streleckej kanonády v Hubovej, kde podľahli 3:6. Po siedmich kolách však mužstvo malo tri víťazstvá, lenže v ďalšom priebehu už pridalo iba jedno, a to v poslednom kole v Liptovskom Trnovci (3:2). "Boli za tým hráčske absencie, v druhej polke jesennej časti sme sa ledva zbierali, na zápasy zväčša chodilo jedenásť-dvanásť chalanov. Takže veľmi ťažké. Preto sme už len chceli kalendárny dáko dobojovať a v zime sa dať zase dokopy," vravel ďalej funkcionár, ktorý nastupuje za Družstevník v útoku.

Z 22 štiavnických gólov sa pod takmer tretinu (sedem) podpísal práve Rázga. Za nim je už akurát 5 - gólový Martin Šiška, pričom z ďalších hráčov nikto nemá viac ako dva presné nástrely. "Teraz som hrával viac - menej pravidelne, no v oklieštenej zostave bolo čoraz náročnejšie sa aj strelecky presadiť. Samozrejme, aj tak gólov mohlo byť viac, takisto našich bodov. Minimálne v dvoch - troch stretnutiach sme, hoci v nekompletnom zložení, mali byť bodovo úspešnejší. No chýbalo aj trochu šťastie."

Čo ďalej? "Dúfam, že v jarnej časti sa posunieme v tabuľke vyššie. Aspoň o jedno-dve miesta. Určite nechceme padnúť nižšie," uzavrel Martin Rázga. Dodajme, že v súťažnom ročníku 2022/2023 Štiavnička skončila jedenásta, keď získala 21 bodov.

Foto: Peter Pažítka

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia