Návraty k futbalovej jesennej časti v okrese - V. liga

Návraty k futbalovej jesennej časti v okrese - V. liga

RedakciaŠport12.11.2019

V druhej polovici jesennej časti ťahali futbalisti OŠK Bešeňová šnúru šiestich víťazných duelov, ktorú prestrihla až remíza (2:2) v poslednom kole v Dlhej nad Oravou.

Keď sme v 6. kole prehrali v Chlebniciach (1:3) a čakali nás dve stretnutia doma s Vrútkami a s Trstenou, povedal som chlapcom, že ak ostatné zápasy vyhrajú a tým získajú 31 bodov, tak ich pozvem na kačacie hody, ktoré aj zaplatím. Napokon kúsok chýbal, no bola to vynikajúca šnúra,“ rozprával hrajúci tréner Bešeňovej Jozef Kapláň.

Veru, veľa nechýbalo, aby mužstvo išlo na kačku, veď v Dlhej nad Oravou do 63. min. viedlo 2:0 a potom domáci v rozpätí dvoch minútach vyrovnali.

V predchádzajúcom súťažnom ročníku futbalistom od termálnych prameňov patrila ôsma priečka, keď „vykopali“ 36 bodov. Teraz so skvelým 29 – bodovým kapitálom „zimujú“ na tretej priečke za Oravskou Porubou (31) a Chlebnicami (30). „Trošku pomalšie sme sa rozbiehali, no takýto úvod sa dal čakať. Počas leta došlo k výraznej obmene mužstva. Navyše káder bol aj dosť široký a dva turnaje nestačili na to, aby sa chalani zohrali a lepšie na ihrisku spoznali,“ vysvetľoval Kapláň.

V 2. kole OŠK prehral v Oravskej Porube, v štvrtom remizoval vo Vavrečke (2:2), no veľa už naznačil ďalší zápas, keď Bešeňovci „vyfackovali“ Tepličan Turčianske Teplice 11:2. Síce o týždeň na to v Chlebniciach vyšli naprázdno (1:3), ale potom nasadili obdivuhodný marš. „Doterajšiu bilanciu berieme všetkými desiatimi, hoci mohli sme mať ešte o dáky ´bodík´ viac. Každý zápas vonku sme my otvárali gólom, lenže nie vždy sme tieto partie dokázali aj úspešne dotiahnuť. Asi za jediné jesenné mínus považuje menšie trhliny v disciplíne, zbytočné červené karty. Na druhej strane súviseli trochu aj s emóciami,“ pokračoval hrajúci kouč.

Do odvetnej časti v dedine hľadia s optimizmom. „Keď hráčom vydrží doterajší elán, tréningová morálka a herná disciplína, máme na to, aby sme naďalej patrilo k top tímom. Mužstvá z hornej ´polky´ privítame na našom ihrisku. Určite je v našich silách doma zdolať Oravskú Porubu, Chlebnice i štvrtú Vavrečku. Ťažké ale budú aj zápasy vonku, u súperov, ktorí sú ´namočené´ do boja o záchranu, keďže body budú potrebovať ako soľ,“ uzavrel Jozef Kapláň.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia