Návraty k futbalovej jesennej časti  - VII. liga

Návraty k futbalovej jesennej časti - VII. liga

RedakciaŠport9.12.2019

V siedmej ligy Liptovského futbalového zväzu má okres Ružomberok len dvoch svojich zástupcov – ŠK Lúčky – kúpele, ktorým patrí status jesenného kráľa a aktuálne piatu Černovú.

Futbalisti Lúčok sú nováčikom, ktorý netají aj ďalší postupový plán. Zverenci trénera Ivana Dittrycha kráčajú zatiaľ plece pri pleci s druhým Iľanovom (oba tímy získali po 30 bodov), pričom lepšie skóre im zabezpečilo „zimovanie“ na líderskej pozícii. Mužstvo do sezóny vykročilo štyrmi víťazstvami v rade, potom sa na chvíľu výsledkovo zaseklo (prehra v Černovej 2:5 a remízy doma a s Hybami 2:2 a v Partizánskej Ľupči 3:3). Finiš už mali Lúčky sťaby z výkladnej skrini, keď zo šiestich zápasov päť vyhrali a jeden remizovali, práve na ihrisku druhého Iľanova (1:1).

V inej pozícii je černovská TJ Máj. Reprezentant mestskej časti, v ktorej sa ešte nedávno chodilo na „krajskú“ súťaž, sa vlani ocitol v šiestej lige na predposlednom mieste a nasledoval ďalší pád. Po ňom v TJ Máj sa pustili do nevyhnutnej konsolidácie mužstva. Nový súťažný ročník Černovci otvorili nádejne a potiahli šesťkolovú sériu neporaziteľnosti, so štyrmi víťazstvami a dvomi remízami. Lenže potom skĺzli do nevyrovnaných výkonov a v závere si utŕžili aj dve „päťky“ - v Partizánskej Ľupči a Beňadikovej – 2:5, resp. 0:5. Na prvý „flek“ však strácajú šesť „riešiteľných“ bodov.

Lúčky – 1. miesto, 30 bodov (9 víťazstiev - 3 remízy – 1 prehra, skóre 40:18). Ivan Dittrych, tréner: „Sme maximálne spokojní, nás samých jeseň veľmi milo prekvapila. Dôležité bolo, že celý káder, ktorý si vybojoval postup, zostal pokope, navyše do kabíny pribudol skúsený útočník Stanislav Vyšný a s ním aj trinásť gólov. Po zranení sa vrátil Branislav Hrbček, ktorý je vodcovskou osobnosťou. Máme v súťaži najmladší tím v súťaži, ale práve v ňom tkvie naša najväčšia sila. Takmer všetko sú to chalani z Lúčok, proste skvelá partia. Veru, pekné by bolo pridať aj druhý postup, no kandidátov je veľa. Za výhodu považujem, že všetkých päť mužstiev z hornej šestky privítame v odvetnej časti u nás.“

Černová – 5. miesto, 24 bodov (7 – 3 – 3, skóre 45:24). Štefan Jančo, tréner: „V úvode sezóny sme mali trochu väčšie oči, lenže postupne odpadávali chlapci pre zranenia, niektorým zase škrt urobili pracovné povinnosti. V závere už bol rébus vôbec pozliepať zostavu, čo sa odzrkadlilo na výkonoch i na výsledkoch, predovšetkým vonku. V domácich stretnutiach aj napriek spomínaným problémom, to bolo celkom fajn. Uvidíme, kam ešte na jar môžeme mieriť. Dôležité bude ako chlapci pristúpia k zimnej príprave a aký ´mančaft´ bude k dispozícii. Chceme káder doplniť, niečo je vo výhľade. Na jar by sa mužstvo malo vrátiť z ružomberskej umelej trávy domov, zase na svoje ihrisko.“

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia