Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

RedakciaŠport14.2.2022

V siedmej lige, po polovici súťaže, druhá priečka patrí futbalistom ŠK Lúčky - kúpele, ktorí strácajú tri body na vedúcu Hrboltovú.

Som spokojný, až na dva zápasy nám všetko vyšlo. Samozrejme, krajšie by bolo byť na prvej pozícii. Do sezóny mužstvo vstupovalo s plánom hrať o čo najvyššie priečky, a to sa sa nám aj darí,“ rozhovoril sa hrajúci tréner Lúčok Stanislav Vyšný.

Známa kúpeľná obec potiahla šnúru desiatich víťazstiev, ale v takomto móde nevydržala až do jesenného „gongu“. V 11. kolo mužstvo prehralo v Hrboltovej (0:2) a na záver remizovalo v Beňadikovej (1:1). „V Hrboltovej sme boli lepším tímom, lenže keď nedáte góly nemôžete vyhrať, navyše dvakrát sme inkasovali. V Beňadikovej sa hralo na veľmi zlom teréne, viedli sme, na konci domáci vyrovnali, avšak vzhľadom na priebeh stretnutia som aj bod bral,“ pokračoval S. Vyšný.

Lúčky sa po trinástich kolách hrdia impozantným skóre 48:8, keď najlepšiu mušku mali Patrik Baďo (9 gólov) a Martin Banáš (7). „Proti ´papierovo´ slabším súperom sme si párkrát zastrieľali,“ vysvetľoval hrajúci kouč.

ŠK disponujú mladým „mančaftom“, pričom zápasová zostava sa dosť menila podľa toho, že kto bol v daný deň k dispozícii. „Niektorí chalani ešte len získavajú futbalové ostrohy. Futbal je kolektívna hra, no ak by som mal vytiahnuť jednotlivcov, tak v prvom rade je to kapitán mužstva a opora našich zadných radov Filip Hrbček. Výbornú jeseň má za sebou i jeho mladší, len 17 – ročný brat Miroslav, hráč so sľubnou perspektívou. Čo sa týka kádra, podarila sa nám kvalitná posila do útoku. Na hosťovanie do leta prišiel Filip Baran z Bešeňovej. Ešte máme dvoch-troch hráčov v riešení. Keby to aj nevyšlo, nič sa nedeje, len dôležité je, aby mužstvo nastupovalo v kompletnom zložení,“ vravel ďalej S. Vyšný.

Jarný plán je viac – menej jednosmerný. „Už tri roky sa obec snaží o postup do najvyššej liptovskej súťaže. Konečne by to mohlo vyjsť. Podľa toho, čo som videl v jesennej časti, dovolím si povedať, že máme najkvalitnejší káder. Takisto na jar celkom dobrý žreb, keď silných súperov privítame doma. Druhá polovica sezóna bude určite veľmi zaujímavá,“ odkryl druhopolčasový plán Stanislav Vyšný.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia