Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

RedakciaŠport13.2.2022

Líderská pozícia, s trojbodovým náskokom pred druhými Lúčkami, s dvanástimi víťazstvami, bez prehry, akurát s jednou remízou. Takto vyzerá jesenné vysvedčenie futbalistov ŠK TJ Iskra Hrboltová v siedmej lige.

Samozrejme, že u nás vládne maximálna spokojnosť,“ pritakal tréner ružomberskej mestskej časti Milan Krivoš. „Veď sme to dosiahli v roly nováčika. Náš predseda, mimoriadne ambiciózny a optimisticky naladený Peter Kubačák, už po žrebe vyhlásil, že chceme získať maximálny počet bodov. Ja som ale bol skôr opatrný.“

Spanilej hrboltskej jazde v jesennej časti chýbala akurát pomyslená čerešnička na torte. V poslednom kole Iskra prišla o svoj stopercentný marš, keď na vlastnom ihrisku remizovala s Prosiekom 1:1. „Škoda, hostia vyrovnali v posledných sekundách nadstaveného času,“ konštatoval M. Krivoš, ktorý aj napriek famóznej prvej polovici sezóny, nie vždy výkon hráčov len velebil. „Herne to určite nebolo za každým optimálne, tu je ešte dosť priestoru posunúť sa ďalej. Na chlapcoch si však cením, že v zápasových koncovkách dokázali vo svoj prospech preklopiť aj stretnutia, ktoré sa nevyvíjali podľa našich predstáv.“

Čo sa týka gólovej efektivity, Hrboltová má vo svojom strede dvoch 9 – gólových kanonierov – Petra Bistiaka a Radovana Petra. Druhého menovaného Krivoš, spolu s Marošom Mišákom a Matúšom Laukom, považuje za nosných ťahúňov mužstva.

Hrbolti majú sľubne našliapnuté k druhému postupu v rozpätí dvoch sezón. „Stále tvrdím, že najväčším ašpirantom na prvenstvo sú Lúčky. Samozrejme, pokúsime sa ich predbehnúť, škoda by bolo jesenný kapitál nezužitkovať. Ak všetko vyjde, pred jarou by sme ešte mali káder doplniť o troch hráčov. Akurát mám trochu obavy, ako by prípadná prehra s chalanmi zatriasla, veď dva roky už taký pocit nepoznajú. Predtým v ôsmej lige akurát dva razy remizovali,“ dodal Milan Krivoš.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia