Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

RedakciaŠport10.2.2022

Predposledná, trinásta priečka s diétnymi jedenástimi bodmi (3 víťazstvá – 2 remízy – 8 prehier), pri pasívnom skóre 23:36, taká je jesenná vizitka futbalistov TJ Poľana Hubová v šiestej lige. Mužstvo má len o bod viac ako Liptovská Kokava, ktorej po polovici súťaže patrí Čierny Peter, no na druhej strane len tri „bodíky“ stráca na desiatu Černovú a jedenástu Dúbravu.

Netajím, čakali sme lepšiu jeseň, no postupne sa naše predstavy rozplývali. Tých faktorov, ktoré mužstvu brali body je viac,“ konštatoval predsedu „koženej“ v Hubovej Peter Pikla.

TJ Poľana sezónu otvorila víťazstvom nad Iľanovom (2:1). Potom síce dvakrát prehrala, avšak po 5. kole mala sedem bodov, lenže v ďalších siedmich „majstrákov“ už pridala len po jednej výhre (s Ludrovou – 3:1) a remíze (s Černovou – 2:2). „Celkom dobre sme sa rozbehli, žiaľ, potom to išlo s nami dole vodou. Ani na jeden zápas sa mužstvo nezišlo v kompletnom zložení, takmer vždy na ihrisko vybehla iná jedenástka. Máme tiež pomerne mladý káder a v zápasoch nemá kto zobrať zodpovednosť na seba. Chlapci, medzi ktorými sú viacerí dorastenci z okolitých dedín, sa učia, zvykajú si, ešte iba zbierajú skúsenosti,“ vravel ďalej P. Pikla.

Hubová dostala doma „šestku“ od Liptovskej Lúžnej, „štvorku“ od Lubele, či „päťku“ v Smrečanoch, pri tom odohrala aj solídne partie. „Niektoré výsledky boli dosť smoliarske. S prvou Liptovskou Teplou sa prehralo 1:2, keď v poslednej minúte nám z priameho kopu rozhodca neuznal gól, poškodil nás jeho asistent. Určite s Černovou sa dalo vyhrať, nie len remizovať. Boli stretnutie, keď to herne bolo slušné, lenže nedokázali sme sa strelecky presadiť,“ pokračoval P. Pikla.

Pád o poschodie nižšie si na „Gombáši“ nepripúšťajú. „Verím, že sa udržíme v šiestej lige, no na jar musíme hrať na výsledky. Tréningy sme rozbehli, mužstvo má za sebou aj prvý prípravný zápas, na umelej tráve v Ružomberku sme prehrali s Lúčkami 2:4,“ dodal funkcionár TJ Poľana.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia