Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

RedakciaŠport2.2.2022

V mestskej časti Ružomberka, v Černovej sa nie tak dávno, v sezónach 2014/2015 a 2015/2016, chodilo na štvrtú ligu. Momentálne futbalisti TJ Máj sú v roly novica najvyššej liptovskej súťaže, no prvú polovicu aktuálneho ročníka si predstavovali inak. Patrí im desiata priečka so štrnástimi bodmi (3 víťazstvá - 5 remíz - 5 prehier).

Zámer bol plávať v pokojných vodách, vyhnúť sa akýmkoľvek existenčným problémom, žiaľ, na jar prioritou bude záchranu. Všetci sme čakali oveľa lepšiu jeseň. Chlapci sa po úvodných zápasoch uspokojili, asi si mysleli, že čo stačilo v siedmej lige, bude platiť aj o súťaže vyššie. Svoje urobili a zdravotné problémy chlapcov, ale na to sa nechcem vyhovárať,“ rozhovoril sa šéf černovského futbalu Ján Rojček.

Po prvých štyroch kolách bolo mužstvo s tromi víťazstvami (s Liptovskou Lúžnou – 2:1, s Liptovskou Kokavou – 1:0 a v Liskovej – 4:0) na úplne inom póle tabuľky. Lenže ďalej zverenci trénera Štefana Janča pridali akurát päť remíz, pričom úplne zabudli na víťazný pokrik v kabíne. Najväčším výsledkovým výbuchom bol domáci debakel 2:6 s Ľubeľou. „Pod túto prehru sa podpísalo viac faktorov a negatív. Niektoré chlapci chýbali a tí, čo nastúpili, tak zahrali slabo. Bol to jediný zápas, keď Černovú poškodil aj rozhodca. Zároveň treba priznať, že Ľubeľa vytiahla vynikajúci výkon. Čo sa týka nás, bol to jednoducho deň blbec. A potom, v ďalších kolách, na nás padla deka,“ pokračoval Rojček a dotkol sa i viacerých „egálov“ vo vlastnom stánku. „Beriem remízy s Liptovskou Teplou a Dúbravou, no ďalšie zápasy sa dali trojbodovo zvládnuť.“

Menšou bombou je, že pred pár dňami Černovú prevzal 11 - násobný československý reprezentant, účastník majstrovstiev sveta v roku 1990 a v pozícii trénera, o. i. asistent Františka Komňackého, v súťažnom ročníku 2005/2006 pri ružomberskom „double“. „Štefan Jančo, sa rozhodol abdikovať, vzhľadom na svoju značnú nefutbalovú vyťaženosť. Netajím, mali sme v hľadáčiku trénera s černovskou minulosťou, no ten kvôli pracovným povinnostiam, nemohol ísť do toho. Tak sme sa obzreli mimo našej mestskej časti. Sme radi, že Vilo Hyravý ponuku prial. S jeho pôsobením spájame smelé očakávania. Jednak, že prinesie medzi chalanov nový impulz, nasmeruje mužstvo, čo sa týka hernej koncepcie a naši fanúšikovia sa budú môcť tešiť aj na dobrý futbal,“ dodal Ján Rojček.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia