Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

RedakciaŠport31.1.2022

Nie sme spokojní, viac – menej sme sa trápili. Dosť bodov mužstvo postrácalo na vlastnom ihrisku a doma treba vyhrávať, ak sa chcete držať niekde v polovici tabuľky,“ uviedol k jesennej časti tajomník OŠK Liptovská Lúžna Peter Veselovský.

Dedine v šiestej lige patrí deviata priečka s pätnástimi bodmi (4 víťazstvá – 3 remízy – 6 prehier), pri skóre 26:25. Čo sa týka domácich stretnutí, ktorých sa dotkol tamojší funkcionár, OŠK trikrát vyhral, raz prehral (na konci s Liskovou – 2:4) a v dvoch prípadoch remizoval (s Ľubeľou – 3:3 a s Ludrovou – 1:1), teda išlo o sedem mínusových bodov do „tabuľky pravdy“.

Lúžňania utŕžili jednu facku v Liptovských Sliačoch (1:4), ale štyrikrát prehrali len o gól. „Tie tesné prehry nemuseli byť, avšak chlapcom chýbala kondícia i kompaktnosť, keďže zostava sa dosť menila. Hráči sa potom dostávali pod tlak a prichádzali chyby v obrane,“ pokračoval P. Veselovský.

V minulosti mužstvo výrazne ofenzíve držal hore Tomáš Nosák svojimi gólmi, v jeseni sa však iba sedemkrát trafil „do čierneho“. „Aj Tomášovi už pribúdajú rôčky a keď sa dáko netrénuje, je to vidieť. Trošku na seba upozornil mladý Martin Chamaj, ktorý päťkrát skóroval, no takisto nie je to veľa,“ vravel ďalej lúžňanský funkcionár.

Po jesennej časti ako tréner skončil Emil Targoš a pred pár dňami klub oslovil skúseného matadora, ktorý pôsobil aj vo vyšších súťažiach Karola Hrnčiara. „Je to dôchodca, ktorý má čas a chuť s pracovať s chlapcami i tréningy prispôsobovať ich možnostiam,“ pripojil k pomerne čerstvej informácii P. Veselovský.

Momentálne OŠK má len o päť bodov viac ako Liptovská Kokava na úplnom dne tabuľky. „Chceme skončiť minimálne v strede tabuľky a úplne sa vyhnúť akýmkoľvek problémom so záchranou. Náš tím má určite naviac. V kádri sú zväčša mladí, ale šikovní a perspektívni chlapci. Len treba, aby v zime a na jar na sebe popracovali,“ dodal dlhoročný ťahúň miestnej „koženej“.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia