Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

RedakciaŠport6.1.2022

Prvá je stopercentná Zubrohlava, ktorá z dvanástich zápasov (k dobru má ešte odložený duel v Sučanoch) získala 36 bodov. Druhá priečka v V. lige, v skupine B Stredoslovenského futbalového zväzu, patrí Švošovu. Futbalisti z Ružomberského okresu sa dostali na kótu 31 bodov (10 víťazstiev – 1 remíza – 2 prehry), keď rovnako na tom je i tretia Oravská Jasenica.

Bola to jeseň, ako vážkach. Stretnutia, v ktorých sme boli favoritom mužstvo zvládlo, predovšetkým výsledkovo, i keď nie vždy aj herne, no prehralo sa s najbližšími susedmi v tabuľke – v Zubrohlave a v Oravskej Jasenici. Takže prvá Zubrohlava nám trochu odskočila a na jar bude ťažké nadobudnutú stratu doháňať,“ rozhovoril sa pri pohľade na jesenný výsledkový servis hrajúci tréner švošovského tímu Tadeáš Lacko.

Už v 2. kole OŠK podľahol v Zubrohlave 4:5. „Bola to dosť ošemetná situácia. Kvôli autonehode sme prišli do dejiska zápasu s hodinovým meškaním. Prakticky priamo z autobusu sa vybehlo na zápas. Kým sme sa dostali do nejakej nábehovej teploty, domáci viedli 3:0. Potom sa podarilo vyrovnať na 3:3 i na 4:4, žiaľ, v poslednej minúte súper strhol víťazstvo na svoju stranu. Treba však priznať, že Zubrohlava v tejto sezóne vyskladali veľmi dobrý ´mančaft´ z hráčov, ktorí majú skúsenosti z vyšších súťaží,“ vysvetľoval Z. Lacko a prešiel k druhej bodovej nule v Oravskej Jasenici. „Tá prehra určite nemusela byť. V 64. min. sme zaslúžene, vzhľadom na priebeh stretnutia, išli do vedenia. No hneď na to domáci vyrovnali a potom aj kompletne výsledok otočili, no my sme sa už nedokázali zomknúť a so zápasom ešte niečo spraviť.“

Na druhej strane si hrajúci kouč zvlášť cení plné bodové zásahy s nepríjemnými súpermi na Orave. „Dokázali sme vyhrať v Chlebniciach 3:0, v Dlhej nad Oravou 7:1, čo sú vynikajúce výsledky. V predchádzajúcich sezónach sa mužstvu na týchto ihriskách nedarilo.“

Švošov sa pýši s najproduktívnejším útokom, keď kontá brankárov zaťažil 51 gólmi, pričom o 34 lôpt v súperovej sieti sa postarali Jakub Roštek (13), Martin Dauda (11) a Šimon Žiara (10). „Snažíme sa na ihrisku dominovať, vychádzame z tézy, že najlepšia obrana je útok. Mužstvo disponuje vynikajúcimi ofenzívnymi hráčmi, tým však netvrdím, že nemáme kvalitu aj vzadu, naopak. Preferujeme systém 4 – 3 – 3,“ vravel ďalej T. Lacko.

Čo sa týka jari, je v dedine priorita jasná. „Aj ak nebudeme atakovať prvú pozíciu, vzhľadom na pripravenú reorganizáciu súťaží, chceme skončiť minimálne do 3. miesta,“ dozvedeli sme sa od hlavného trénera.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia