Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

RedakciaŠport5.1.2022

Druhá priečka, 27 bodov a skóre 41:20. Taká je bilancia futbalistov OŠK Bešeňová po jesennej časti IV. ligy, skupine Sever. Kolektív od termálnych prameňov pri historickej sezóne na tak vysokom futbalovom poschodí, stráca dva body na vedúci Makov, pričom má k dobru odložený zápas v Turzovke.

S jeseňou sme maximálne spokojní, veď mužstvo do súťaže vstúpilo ako nováčik. Viaceré chlapci nevedeli, čo ich čaká. Smelo možno povedať, že štvrtá liga je o triedu profesionálnejšia ako piata, hoci takisto ide o amatérsky futbal. Viaceré tímy sú aj taktickejšie. Doterajšie umiestnenie a dosiahnuté výsledky beriem všetkými desiatimi. Tiež ma teší, že v každom zápase sa chlapci snažili o útočný futbal, čoho výsledkom je aj celkove najviac, 41 nastrieľaných gólov,“ dal sa počuť hrajúci bešeňovský kouč Jozef Kapláň, ktorý je zároveň, na plný úväzok, kondičným trénerom A mužstva MFK Ružomberok.

Bešeňovci deväť stretnutí vyhrali a trikrát opúšťali ihrisko s bodovou nulou. V 4. kole po „hokejovom“ výsledku 4:8 „pukli“ v Makove, a v závere prvej polovice súťažného ročníka 2021/2022 doma podľahli Kysuckému Novému Mestu 0:3 a v Tepličke nad Váhom 0:2. „Prehra s Kysuckým Novým Mestom bola, podľa mňa, viac – menej zaslúžená. Narazili sme na kvalitného súpera, ktorý zápas lepšie zvládol. To isté možno konštatovať o Makove. Mrzí ma však výsledok v Tepličke nad Váhom. Tam sme mali dosť príležitostí trojbodový zásah. Táto prehra nás stála prvú priečku v tabuľke, na ktorej mužstvo bolo od začiatku. Keby sa bol odohral zápas posledného jesenného kola v Turzovke, možno by sme sa boli vrátili na čelo,“ pokračoval Kapláň.

OŠK má vo svojom strede aj suverénne najlepšieho kanoniera súťaže, bývalého prvoligistu 18 – gólového Mária Almaského. Druhý v klubovej tabuľke strelcov je Erik Vierik so siedmimi zásahmi.

Cez zimu Bešeňovci veľmi zmeny v kabíne v kabíne nepredpokladajú. „Na deväťdesiat percent zostaneme v starom zložení. Z tých najskúsenejších hráčov určite bude pokračovať Štefan Zošák a uvidíme, ako to bude s Mirom Božokom. Čo sa týka Mareka Saparu, neverím, že ak bude zdravý, že by si v nedeľu neprišiel zahrať,“ dodal Jozef Kapláň.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia