Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

RedakciaŠport2.1.2022

Štyri víťazstvá, štyri remízy a sedem prehier. Také je polčasové vysvedčenie futbalistov Družstevníka Liptovská Štiavnica v III. lige, v skupine stred. Dedine z Ružomberského okresu v spoločnosti, kde je deväť miest, z toho päť okresných, pred zimnou prestávkou patrí jedenásta priečka so šestnástimi bodmi, pri skóre 18:20. Päť bodov Družstevník stráca na desiate Fiľakovo a na druhej strane má dva „puntíky“ k dobru na dvanáste Krásno nad Kysucou a trinásty Liptovský Hrádok.

Keď si premietnem celú jeseň, reálne sme mohli mať aj o desať bodov viac. Predovšetkým ma mrzia nešťastné prehry (0:1) v Kalinove, či Fiľakove. Boli to zápasy o jednom góle, v ktorých sme s prehľadom mohli získať aj tri body. Doma za stratu považujem bezgólovú remízu s Rimavskou Sobotou, pretože z tohto zápasu sa dalo vyťažiť oveľa viac,“ konštatoval hrajúci tréner Liptovskej Štiavnice Peter Hoferica.

Liptovský treťoligista súťažný ročník 2021/2022 otvoril domácou remízou s Bánovou (1:1), v 5. kole „egál“ uhral v Oravskom Veselom (2:2), no to boli jediné bodové zárezy za šesť duelov. Potom mužstvo prevalcovalo Liptovský Hrádok – 7:1. „Bol to náš najvydarenejší zápas z gólového pohľadu. Avšak po hernej stránke sme vyzerali najlepšie proti jesennému lídrovi Dolnému Kubínu, aj keď sa prehralo 1:3. Na ihrisku bol jediný rozdiel v tom, že súper svoje príležitosti zrealizoval, kým naše zostali nevyužité. Na prvé víťazstvo sa síce dlho čakalo, lenže chlapci ani dovtedy nehrali zle. Chýbala však väčšia kvalita vpredu, v koncovke. Tiež tam boli smoliarske zápasy, keď sme neboli horší, lenže skončili sa jednogólovými prehrami,“ hodnotil ďalej Hoferica.

Aj v aktuálnej sezóne Družstevník je „farmou“ Liptovského Mikuláša. Predovšetkým členovia širšieho kádra momentálne už fortunaligistu, v „majstrákoch“ vystužuje kmeňový káder Liptovskej Štiavnice. Z Tatrana je aj najlepší štiavnický strelec, 5 – gólový Peter Vaško. „Myslím si, že dohoda o striedavých štartoch hráčov pokračovala k obojstrannej spokojnosti. Nikdy nebol žiadny problém. Mikulášania, ktorí prišli, vždy to zobrali zodpovedne a ich prístup bol naozaj príkladný,“ pochvaľoval si hrajúci kouč. Na adresu vlastného „mančaftu“ uviedol: „Kolektív je veľmi mladý, väčšinou sú to chlapci, ktorí len nedávno vyšli z dorastu. Ak vydržia a zostanú pokope, je to prísľub do budúcna.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia