Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

Návraty k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

RedakciaŠport17.2.2022

Futbalistom Telovýchovnej jednotky Družstevník Štiavnička po jesennej časti patrí v VII. lige predposledná, trinásta priečka s dosť biednou vizitkou – jedno víťazstvo, štyri remízy a osem prehier.

Veru, prvá polovica sezóny nebola podľa našich predstáv. Za pravdu mi dáva aj tabuľka, ktorá neklame,“ vyhlásil kapitán Družstevníka, tiež tamojší funkcionár a až do príchodu Milana Luptáka, pár kôl pred koncom jesene, i hrajúci tréner Martin Rázga. „Súťaž sme nezačali zle. Najprv to bola domáca remíza s Bobrovcom (2:2), v 3. kole smoliarska prehra 2:3 s lídrom s Hrboltovou, keď v 93. min., za stavu 2:2 o výsledku rozhodol náš vlastenec. Vtedy ešte mužstvo nastupovalo v kompletnom zložení. Žiaľ, v ďalších kolách to išlo dole vodou, pretože nás začali kváriť zranenia. Aj piati-šiesti hráči zo základu sa naraz ocitli medzi maródmi, vrátane mňa. Nemáme tak široký a kvalitný káder, že takéto výpadky by a bolo možné nahradiť. Naopak, vznikol problém, aby sa vôbec na zápas nazbieralo desať-jedenásť chalanov. V plnej zostave určite by Štiavnica dosiahla viac bodov. Sme síce nováčik, lenže nevidím dáky extra rozdiel medzi siedmou a ôsmou ligou nie je.“

Jediný víťazný pokrik v šatni Družstevníka zaznel až v predposlednom kole, keď z jeho ihriska s prehrou 0:2 odchádzala Partizánska Ľupča.

V dedine ale neskladajú futbalové zbrane. „Keby sme neverili v záchranu, nemuseli by sme ani v súťaži pokračovať. V tabuľke chceme ísť jednoznačne vyššie, nie však o jednu, ale o dve- tri-štyri priečky. Dôležité je, aby sa nám vyhýbali zranenia. Potom takáto ambícia bude mať reálne kontúry. Bodové rozdiely v spodnej časti tabuľky nie sú žiadne hrozivé. Napríklad od jedenástej Demänovej nás delia iba dva body,“ odhodlane podotkol k smerom odvetnej časti Martin Rázga.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia