Návraty k regionálnym futbalovým súťažiam - VIII. liga

Návraty k regionálnym futbalovým súťažiam - VIII. liga

Ján SvrčekŠport12.7.2023

Druhú najvyššiu liptovskú súťaž ovládol Tatran Hybe, pred ŠK Lúčky - kúpele. Oba tímy postúpili do siedmej lige. O Lúčkach sme už písali, teraz sme sa pozreli na ďalšie dva celky Ružomberského okresu – Hubovú a Štiavničku.

Futbalisti TJ Poľana Hubová sa po sezóne 2021/2022 porúčali z majstrovstiev Liptova. Za druhý rok o poschodie nižšie sa veru nemajú čím hrdiť. V ôsmej lige skončili na 9. mieste, so ziskom 28 bodov (8 víťazstiev – 4 remízy – 14 prehier), pri skóre 36:52. Po jeseni „Gombášania“ boli piati, keď v tabuľke mali 21 bodov, pričom naplno zabodovali vo všetkých šiestich stretnutiach na svojom ihrisku. Odvetný polčas bol však katastrofálny. Pridal len sedem bodov, pričom mužstvo sedem kôl čakalo na výhru, a to doma s Liptovskou Ondrašovou – 3:0.

Jakub Šalena, tréner mužstva: „Smelo môžem hovoriť o obrovskom sklamaní. Je to výsledok jarnej časti. Pred sezónou naše ambície boli oveľa vyššie. Žiaľ, chlapci vôbec netrénovali a vonku bol aj problém dať dokopy jedenásť-dvanásť mužov. Na domáce zápasy neraz prišli aj osemnásti. Tým starším sa k súperom dáko nechcelo cestovať. Ľahko spadnete o súťaž nižšie, no potom je veľmi ťažké hľadať cestu späť. V druhej polovici sezóny sme výrazne zaostali za jeseňou. Uvidíme, čo bude ďalej. Došlo k spojeniu s dorastom Ľubochne, čo by nám mohlo tiež pomôcť a prišli i dve posily Tomáš Holík a Milan Žihlavník."

Najviac gólov: O. Olos a Surový po 7, Ďurdiak 6, Dziadek 4.

Družstevník Liptovská Štiavnička sezónu zavŕšil na jedenástej priečke, keď „vykopal“ 21 bodov (5 – 6 – 15), pri skóre 37:72. Jar mal lepšiu, pretože zimoval na predposlednom 13. mieste, s „púhymi“ ôsmimi bodmi a dvomi trojbodovými zápasmi. Mužstvo po prvej „polke“ sezóny malo iba o bod viac než posledný Bobrovec. V dedine však neklesali na duchu a „Čierneho Petra“ si absolútne nepripúšťali. Jarný diel bol o čosi lepší, no mohol byť bodovo určite bohatší, keby Štiavnička sľubne rozohrané partie dotiahla do konca.

Martin Rázga, hrajúci predseda: „Minimálne o dve – tri priečky, vzhľadom na náš futbalový potenciál, sa dalo skončiť vyššie. Mrzia hlavne takmer vyhrané zápasy, v ktorých mužstvo o body prišlo v záverečných minútach. V poslednom kole v Lúčkach sme do prestávky viedli 2:0 a prehrali 2:5, keď súper v druhom polčase v rozpätí ôsmich minút štyrmi gólmi výsledok otočil. Takisto v Prosieku bolo 2:0 pre nás, no na konci 2:2. V Bobrovci ešte v 92. min. sa vyhrávalo 1:0, žiaľ domáci ešte stihli vyrovnať. Kolektív by mal zostať pokope a riešime jeden príchod.“

Najviac gólov: Červeň 15, Rázga 9, Tokovčuk 4.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia