
Dvakrát piata priečka, vlani desiata a teraz 3. miesto. To je bilancia futbalistov OŠK Bešeňovú v majstrovstvách regiónu (IV. liga) od ich zrodu 2022/2023.
Bešeňová sezónu otvorila dvomi víťazstvami (so Stráňavami 2:0 a v Rosine 2:0), ale potom vypadla z nastúpeného módu a nasledovali štyri prehry (s Krásnom nad Kysucou 1:2, v Makove 2:3, s Medzibrodom 1:3 a v Badíne 0:1). Mužstvo sa však z tejto výsledkovej krízy spamätalo a jeseň zatvorilo siedmimi plnými bodovými zásahmi v rade.
Do jari OŠK vstúpil víťazstvom v Stráňavách (5:1), a vzápätí sa ocitol na remízovej vlne (s Rosinou 0:0, v Krásne nad Kysucou 2:2, s Makovom 2:2 a v Medzibrode 1:1). Po víťazstve nad Badínom (1:0), prišli prvé a zároveň posledné jarné prehry – v Kováčovej 0:4 a v Čadci 1:3. Vtedy sa mužstvo zošuchlo na tretí flek. Futbalový rok však zavŕšilo vo veľkom štýle – štyri víťazstvá, jedna remíza.
Štvrtú ligu ovládla Čadca, 60 bodov, pred Medzibrodom, 51 b. a Bešeňovou, 50 b. (15 víťazstiev – 5 remíz – 6 prehier), pri skóre 53:28. Do posledného kola bola obec Ružomberského okresu v hre o postup do III. ligy, keďže hore idú dve mužstvá.
Jozef Kapláň, tréner Bešeňovej. „Spolu s kolegom, s hlavým trénerom Richardom Bartošom, máme z tejto sezóny veľkú radosť. I keď samozrejme, ten stratený bodík na Medzibrode zamrzí. Určite nebolo to pre väčšinu chlapcov jednoduché dosiahnuť takýto progres, veď predtým do posledného kola bojovali o udržanie sa v súťaži. Základom bola naša defenzíva a práve tá rozhodla vo viacerých zápasoch, čo sa dotiahli do víťazného konca. Inkasovali sme najmenej gólov zo všetkých mužstiev v súťaži. Tiež sa potiahla séria dvanástich stretnutí bez prehry. Na jar, keď sme stále boli druhí, súperi začali hrať proti nám viac v hlbokom bloku. Chlapcom trochu robilo problém búšiť do zatvorenej obrany. Určite je však za nami veľký úspech s perspektívnym tímom.“
Foto: autor
© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia