Návraty ružomberských hráčov po karanténe

Návraty ružomberských hráčov po karanténe

RedakciaŠport1.5.2022

Predovšetkým koronavírus a plus ešte aj zranenia v tíme MFK Ružomberok boli dôvodom, prečo Únia ligových klubov duel 8. kola fortunaligovej nadstavby medzi „Struhárovcami“ a MŠK Žilina odložila na stredu 4. mája.

Vo štvrtok a v piatok na tréningu ružomberského mužstva bolo len osem hráčov, včera všetci dostali voľno, aby dnes o šestnástej sa opäť stretli na svojom štadióne.

Áno, chalani sa vrátili po karanténe,“ potvrdil nám hlavný kouč MFK Peter Struhár. „K dispozícii máme šestnásť hráčov a dvoch brankárov. Hoci je sviatok, bolo treba sa stretnúť a začať konkrétnu prípravu na Žilinu.“

Vírusovej návšteve bol Struhár nútený prispôsobiť aj tréningový proces. „Musíme dávať pozor, aby sme hráčov nepreťažili. Takisto je veľmi dôležité sa s nimi rozprávať, poznať ich pocity a vedieť, či sú v poriadku. Navyše je tu záver sezóny. U všetkých už svaly toho majú dosť, takže nemôžeme ich naplno zaťažiť, aby sa niečo nestalo. Preto tieto dni budú tréningy špecifické,“ vysvetľoval šéf ružomberského realizačného tímu.

Zvedaví sme boli aj stav maródov, ktorí stoja pre zranenia. „Pomaly sa nám uzdravuje Matej Kochan, Marek Zsigmund začína rehabilitovať, postupne sa do spoločných tréningov zapája Jakub Tancík. Martin Kochan je po čerstvej operácii predného krížneho väzu a po rovnakom zákroku, hoci ten podstúpil skôr, ešte dlhšie nemôžme rátať ani so Samuelom Šefčíkom,“ povedal nám Struhár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia