Neakceptovateľné!

Neakceptovateľné!

Ján SvrčekŠport20.8.2023

Dalo sa čakať, že futbalisti MFK Ružomberok to v Trenčíne, ktorý hneď v úvodnom kole získal skalp Trnavy (2:1), navyše na Štadióne A. Malatinského. nebudú mať ľahké. Asi málokto si pripúšťal možnosť, že liptovský tím na tamojšej „umelke“ absolútne vybuchne. Všetci, čo sme mužstvu verili, šialene sme sa mýlili. Do análoch ide prehra 1:4, lenže všetko už bolo „vymaľované“ do 38. min., keď „tabuľa“ hlásila 4:0. Vzhľadom na množstvo čistých šancí AS, je konečný výsledok pre Ružu ešte milosrdný.

To, čo sa včera udialo pod Čákovým hradom je niečo nepochopiteľné a neospravedlniteľné. Tím, ktorému nič nechýba, má vytvorené všetky podmienky pre svoju prácu vďaka ekonomickej stabilite klubu, včera pod Čákovým hradom nevytiahol ani túžbu niečo dokázať. V rozpätí dvanástich minút dostal štyri údery a bol zrelý aj na uterák. Po veľmi solídnom výkone proti DAC Dunajská Streda (1:1), bol to nečakaný šok.

Na snímke z¾ava Ján Maslo (MFK Ružomberok) a Samuel Kozlovský (AS Trenèín) v zápase 4. kola Niké ligy AS Trenèín – MFK Ružomberok 19. augusta 2023 v Trenèíne. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Všetky štyri góly do našej siete padli po situáciách, na ktoré sme celý týždeň hráčov chystali. Veľa vecí si po tomto stretnutí musíme zanalyzovať. Za prvý polčas, ktorý bol z našej strany príliš ustráchaný, nie je ani čo hodnotiť,“ konštatoval ružomberský kouč Peter Tomko.

Obrovské problémy defenzíve hostí robil na kraji Nigérijčan Hilary Gong. „Nemožno povedať, že bol prirýchly, žiaľ, dostal strašne veľa priestoru, hoci aj to sme v príprave riešili. Tri-štyrikrát našim hráčom ušiel, boli z toho tri góly a ešte spústa ďalších problémov. Vedeli sme o hráčových kvalitách, lenže neeliminovali sme ich. Potom to vyzeralo tak, ako vyzeralo,“ vravel P. Tomko.

Aj vďaka ružomberským otvoreným vrátkam v obrane, Trenčín predviedol príťažlivé ofenzívne divadlo i s futbalovým korením. A toho mohlo byť, vzhľadom na gólové možnosti, aj viac. „Po odchode viacerých hráčov z defenzívy (Mojžiš,Madleňák, Fabiš, pozn. aut.), musíme nájsť adekvátne náhrady. Vzadu boli veľké okienka, veru na niečo také nie som zvyknutý,“ priznal Tomko, ktorý okrem trojice hráčov, čo v lete opustila kabínu, sa musí zaobísť i bez zraneného Alexandra Seleckého.

Prvý polčas v Trenčíne bol veľkým sklamaním. Po Dunajskej Streda určite každý čakal iný výkon. Chalani si musia uvedomiť, že nehrajú len pre seba. No hlavne pre svojich fanúšikov a neposlednom rade aj pre svojho majiteľa, ktorý obdivuhodne už takmer tri dekády drží ružomberský futbal v elitnej spoločnosti.

Celý týždeň hráči veľmi dobre pracovali na tréningoch, v samotnom zápase to však vôbec nebolo vidno. Nedokázali to preniesť na trenčianske ihrisko,“ doložil Peter Tomko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia