Nebolo to vydarené dvojkolo ŠKST

Nebolo to vydarené dvojkolo ŠKST

RedakciaŠport20.11.2022

Tri prehry a jedna remíza, taká je víkendová bilancia družstiev mužov a žien ŠKST Ružomberok za extraligovými stolmi.

Muži doma podľahli Čadci 2:6 a na druhý deň remizovali s Hlohovcom, v jeho azyle v Prievidzi, 5:5. „Prehra s Čadcou škrie mali sme aspoň zremizovať. Martin Truska viedol nad Goldírom 1:0 a 7:3 v druhom sete, no napokon prehral 1:3. Potom podľahol Petrášovi 2:3, hoci prvé dva sety boli jeho. Päťsetovú bitku s neúspešným koncom odohral tiež Tobiáš Pindura s Cyprichom. Zvlášť nášho hráča mohol mrzieť prvý set, ktorý ´pustil´, hoci vyhrával 9:4,“ zhodnotil Andrej Kaššay, v ktorý po oba dni získal pre ŠKST po dva „single“.

V zápase s Hlohovcom domácim naplno zabodoval pätnásty hráč republikového rebríčka Dávid Wiltschka. „Výsledok s Hlohovcom beriem, je fajn. Bolo to vyrovnané stretnutie, aj na sety. Podarilo sa mi zdolať aj Brazílčana Da Silvu, s ktorým som naposledy prehral,“ doplnil Kaššay.

Ružomberským ženám chýbala k Ley Dziewiczovej a Frederike Pisarčíkovej tretia plnohodnotná hráčka. Natália Divinská, ktorá ako kmeňová členka STO Nižná, hrala v sobotu I. ligu za tamojších mužov a zo zdravotných dôvodov neboli k dispozícii Miriam Kršiaková a Linda Majerčíková. Tretia hráčka, dorastenka Lenka Klištincová nezískala ani set. „Na dievčatá som nahnevaný. S Majcichovom nemali prehrať úvodnú štvorhru. S Malackami viedli 4:3 a napokon im podľahli 4:6,“ konštatoval vedúci ružomberského družstva Marián Hajas.

Extraliga – muži: ŠKST Ružomberok – MSK Čadca 2:6, Kaššay 2, ŠK Para TT Hlohovec – Ružomberok 5:5, Kaššay 2, Pindura a Truska po 1, Kaššay – Truska, ženy: ŠKST Ružomberok – TTC Majcichov 4:6, Pisarčáková a Dziewiczová po 2, Ružomberok – MSK Malacky 4:6, Dziewiczová 2, Pisarčíková 1, Pisarčíková – Dziewiczová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia