Nenaplnený predsezónny plán

Nenaplnený predsezónny plán

RedakciaŠport5.3.2023

Po lanskom zisku strieborných medailí, teraz futbalisti MFK Ružomberok v nadstavbovej časti Fortuna ligy budú pokračovať v skupine o záchranu. Stane sa tak druhý raz od sezóny 2017/2018, čo naša najvyššia súťaž dostala súčasný hrací model.

Keďže Banská Bystrica vyhrala v Skalici (2:1) a Žilina (v Poprade) nad Liptovským Mikulášom (tiež 2:1), Ruža sa po prehre s Dunajskou Stredou (0:1) nezmestila do skupiny o titul. Takmer už v nej bola, veď ešte v 82. min. pod Čebraťom na tabuli svietil bezgólový stav a v Poprade v 86. min. „egál“ – 1:1.

Asi takýto priebeh zápasu sa z našej strany predpokladal,“ začal v mixóne svoj pohľad na náročný duel kapitán domáceho mužstva Marek Zsigmund. „Dobre sme bránili a Dunajskú Stredu nepúšťali do dákych vyložených šancí. Samozrejme, chceli sme dať aj gól. Bohužiaľ, Krstovič potvrdil svoju kvalitu, keď si ho lopta našla na správnom mieste. No nevzdali sme sa a prišla stopercentná tutovka, ktorú musíte premeniť. Všetko mohlo byť iné, mohli sme byť šťastní. Na ihrisku sme urobili maximum pre dobrý výsledok, lenže nestačilo to. Znovu sme neboli efektívni. Súper dal gól, kým my nie.“

Ružomberok ako jediný z troch tímov ktoré bojovali o dva „fleky“ v hornej šestke, mal včera výhodu domáceho prostredia, lenže proti nemu stál mimoriadne kvalitný, viacerými individualitami, vyšperkovaný súper. „Toto bol druhý mečbal, skupinu o titul sme si mali uhrať skôr,“ vravel ďalej šéf kabíny, ktoré nezakrýval prežívajúcu veľkú trpkosť. „Veru, ťažko sa hľadajú slová. Nič už ale s tým nenarobíme. Taká je realita. Teraz sme sklamaní, lenže už zajtra sa musíme pozerať dopredu. Nie je koniec sveta. Pred nami je ďalších desať zápasov a v nich chceme uhrať, čo najlepšie výsledky,“ dopovedal Marek Zsigmund.

Ružomberskí futbalisti do skupiny o 7. - 12. miesto vstúpia v piatok (10. marca) v Trenčíne.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia