Nenaplnený víťazný plán: Ružomberok - Sereď 0:0

Nenaplnený víťazný plán: Ružomberok - Sereď 0:0

RedakciaŠport15.8.2020

Ani do tretice to nevyšlo. Futbalisti MFK Ružomberok sa so Sereďou rozišli bezgólovou deľbou bodov a tak po troch fortunaligových kolách im v kolónke víťazstiev zostala nula.

Domáci kouč Ján Haspra nemal ľahkú úlohu, keď dával na papier zostavu svojho tímu. Kvôli zraneniam musel oželieť až štyroch útočníkov, k „starým“ maródom T. Bobčekovi a Almásimu totiž po zápase v Trnave pribudli Regáli a Gerec. Pri výrazne diétnych možnostiach strelca v sobotu nenašiel.

„Z našej strany to bol celkom solídny zápas, až na to, že sa nedokázali premeniť šance, ktoré sme si vytvorili. Prvý polčas to nebolo ono, ale v kabíne sme si povedali, čo chceme hrať a do druhej ´polky´ sme vstúpili úplne iní, ako vymenení. Bolo aj dosť príležitostí, aby padol aspoň jeden gól do súperovej siete, no v koncovke sa trápime,“ hodnotil „egálový“ duel brankár Ruže Matúš Macík, ktorý mal len minimum práce.

V úvode to bola trochu futbalová nuda. Prvý futbalový záblesk priniesla 16. min., keď po spolupráci s Mojžišom sa Brenkus pretlačil do seredskej šestnástky a trafil bočnú sieť. Potom znovu sa pred bránami takmer nič nedialo. V záverečnej štvrťhodine vstupného dejstva domáce mužstvo zvýšilo obrátky a pritlačilo Sereď. V 31. min. Brenkus vysunul R. Kružliaka a Yakubu medzi žrďami hosťujúceho kolektívu kryl tvrdú ranu útočníka MFK. V 41. min. Kochanova strela spoza „veľkého vápna“ „prelobovala“ bránu ŠKF, o dve minúty neskôr Yakubu zase vychytal R. Kružliaka a vzápätí aj Zsigmunda.

V 46. min. Zsigmund poslal do „gólovky“ Ďungela, no ten stroskotal na Yakubovi. V 69. min. sa miliónová príležitosť na otvorenie ponúkla Takáčovi, lenže opäť so štítom vyšiel hrdina duelu Nigeríjčan Yakubu. V 84. min., už aj on po hlavičke Boďu bol prekonaný, keď ho bránkovej čiare ratoval Slaninka. Ružomberčania do konca išli za trojbodovým skalpom, ale už sa nedostali za chrbát defenzívy ŠKF.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Takto vyzerá remízový zápas. Musím to priznať, hoci remízy nemám veľmi rád, až ich nenávidím. Od začiatku stretnutia som na našich kopačkách postrádal ľahkosť, všetko bolo ťažkopádne, nevedeli sme sa presadiť ani kombinačne, ani bežecky, či iným spôsobom. Sereď má dobre organizovanú defenzívu, no zároveň čakala na nejaké rýchle protiútoky. Chceli sme tomu zabrániť, tak sme nechali súpera trochu hrať, žiaľ ani táto taktika celkom nevychádzala. Druhý polčas sme zvýšili tempo, boli z toho nejaké šance, no zostali nepremenené. To je už však stará obohraná pesnička. Nejaké ´závary´ pred bránou mal aj súper.“

MFK Ružomberok – ŠKF Sereď 0:0

Žlté karty: Brenkus, Boďa – Pankaričan, Jureškin, Duranski, Iván, Djiby Ba, Meszáros. Rozhodovali: Dohál – Bednár, Vaľko – 1155 divákov.

MFK: Macík – Čurma, J. Maslo, Mrva – Ďungel (83. Filinský), Zsigmund (83. Múdry), Kochan (59. Takáč), Brenkus, Mojžiš (70. Boďa) – R. Kružliak, Kmeť.

ŠKF: Yakubu – Morong, Michalík, Djiby Ba, Slaninka – Duranski – Iván (84. Meszáros), Šumský (79. Bae), Pankaričan (54. Bušnja), Jureškin (54. Tatranský) – Špehar (79. Jarovič).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia