Nepríjemný pohárový debakel Ruže

Nepríjemný pohárový debakel Ruže

RedakciaŠport22.1.2023

Ružomberské basketbalistky včera pripravili svojim priaznivcom veľké sklamanie. V semifinálovom stretnutí Slovenského pohára v Piešťanoch podľahli Slávii Banská Bystrica 48:76, keď zápas bol „vybavený“ už do prestávky – 21:42. V tretej štvrtine (8:23) neprišiel už ani náznak pokusu o návrat, naopak po nej bodová priepasť ešte narástla – 29:67.

Bola to tragédia,“ vyhlásil tréner ružomberských žien Juraj Suja. „Okrem úvodných piatich minút sme na zápase vôbec neboli. Všetko bolo zlé.“

Dostať sa za polčas len na 21 bodov, tak podobnú streleckú mizériu by sme určite dlho hľadali v ružomberských klubových análoch. „Na taký zápas si asi nepamätám,“ priznal očividne sklamaný Suja.

Nielen výsledkovo, no takisto herne to bol najväčší skrat Ruže v aktuálnej sezóne. „Neviem, čo sa stalo, treba sa spýtať dievčat. Asi som ich ja zle pripravil, je to moja zodpovednosť. Čo sa týka odhodlania hráčok, to zostalo len vo verbálnej polohe. Na ihrisku chýbalo,“ dodal kouč družstva z Koniarne.

Teraz je dôležité, aby celý tím, po včerajšom fiasku zdvihol hlavy a v dnešnom stretnutí o 3. miesto proti Young Angels Košice, ktoré má úvodný rozskok o 13:30 hod., ukázal inú tvár, takú, ako ho zdobila v starom roku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia