Nevydarený zápas v Piešťanoch

Nevydarený zápas v Piešťanoch

Ján SvrčekŠport7.1.2024

Ružomberské basketbalistky neotvorili rok 2024 v očakávanom móde. V piešťanskej Diplomat aréne "nepredali" to, čo na prelome rokov v tréningoch odrobili. Včera v 13. kole Niké extraligy podľahli domácim Čajkám 39:73. Nepríjemný debakel sa zrodil predovšetkým v tretej štvrtine, ktorú obhajca titulu vyhral 27:6. V tejto časti stretnutia nebolo v ružomberskom drese hráčky, ktorá by na palubovke dokázala zobrať zodpovednosť na seba, strhnúť ostatné "baby" a zabrániť pohrome. Bol to šláger kola bez akéhokoľvek dramatického náboja, s jednoznačnou domácou dominanciou.

"Som sklamaný z nášho výkonu i z následného výsledku. Iný sme si však, za to, čo dievčatá predviedli, ani nezaslúžili. Na druhej strane treba pogratulovať Piešťanom. Hrali výborne a ukázali ako sa hrá basketbal na oboch koncoch ihriska. Nijako sme nedokázali zareagovať na vývoj stretnutia. Stále sme pokračovali v tom istom a ešte aj povolili v obrane. V útoku sme boli naďalej ´blonkoví´. Treba si priznať, že naša kvalita je niekde inde ako piešťanská, no myslím si, že nie je tam až 34 - bodový rozdiel. Podľa mňa, skôr je to o nejakých dvadsať päť bodov," uviedol po zápase ružomberský tréner Juraj Suja.

Piešťany jednoznačne kraľovali v streleckej presnosti, keď dosiahli 51 - percentnú úspešnosť, pričom MBK sa dostal len na číslo dvadsať šesť. Veľká priepasť bola tiež v defenzívnych doskokoch, 31 - 17 pre majstra. "Piešťany skvele zápas zvládli, výborne bránili, no od svojho tímu som určite čakal viac. Čokoľvek som hráčkam povedal, nič nepadlo na úrodnú pôdu. Vôbec som nevedel, ako mám zápas viesť. Dievčatá vôbec nerobili to, na čo sme sa pripravovali," doložil očividne sklamaný Juraj Suja.

Pálivá facka, no môže priniesť aj cenné poučenia. To však ukážu až ďalšie kolá,

Foto: TASR

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia