Nie cykloturistický formát zrušený, druhý má stále šancu

Nie cykloturistický formát zrušený, druhý má stále šancu

RedakciaŠport18.5.2020

Aj na organizátorskom poli mimoriadne aktívny Klub nadšencov amatérskej cyklistiky (KNAC) Ružomberok na 7. júna 2020 hotoval 37. ročník svojho špecifického formátu Bicykluje celá rodina. Tentoraz centrom akcie mala byť Partizánska Ľupča, no kvôli pandémii koronavírusu sa obľúbené podujatie neuskutoční.

Predseda KNAC Róbert Fajta ale verí, že ich druhý tradičný "podnik" Okolo Liptova, ktorý pravidelne má svoj "hlavný stan" v Likavke, bude. V kalendári mu patria tri dni od 31. júla do 2. augusta 2020. „Samozrejme, všetko ukáže až čas, no my 41. ročník pripravujeme. Špekulujeme nad trasami, aby sme účastníkom zase pripravili dačo nové. Vždy chceme ľudí niečim prekvapiť. Platí to takisto o sprievodnom programe,“ uviedol Fajta.

Len mimochodom, v roku 2019 sa na prelome augusta a septembra v Ružomberku konal 41. Zraz cykloturistov Klubu slovenských turistov, pričom v organizátorskom záhlaví trónil aj KNAC. „Ešteže to bolo vlani. Veď akcia, ktorá napokon výborne dopadla, sa pripravovala celý rok. Neviem, či Martinčania, ktorí sa dostali do nezávideniahodnej situácie, podujatie tento rok pripravia, keďže ide o veľkú masu ľudí,“ pripojil Fajta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia