Nie príliš vydarený pingpongový víkend

Nie príliš vydarený pingpongový víkend

RedakciaŠport1.12.2019

V stolnotenisovej extralige mužov bolo na programe predposledné dvojkolo základnej časti, po ktorej sa súťaž rozdelí na dve „šestky“. Družstvo ŠKST Ružomberok si v Čadci mohlo definitívne zabezpečiť miestenku v hornej „polke“, ale sa tak nestalo.

Muži spod Čebraťa na Kysuciach zdolali tamojšie „béčko“ 6:0, ale na druhý deň prvej garnitúre podľahli 4:6. „Prvý zápas bol v pohode, nič iné sa ale ani nečakalo, Čadca B je posledná, keď všetky stretnutia prehrala. Čo sa týka druhého duelu, tam nie je čo pozitívne povedať, akurát, že Michal Hodor mal v ten deň narodeniny a Andrej Kaššay meniny. Domáci nenastúpili ani v kompletnej zostave, lenže Hodor a Martin Truska predviedli veľmi slabé výkony. Len mimochodom, deň predtým „áčko“ Čadce podľahlo 2:6 Rožňave, kde my sme vyhrali,“ hodnotil sklamane prezident a tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda.

Ružomberské ženy vyhrali v Malackách 6:4 a za stolmi lídra aktuálnej tabuľky Stolnotenisového centra ŠKST Bratislava vyšli naprázdno pomerne hladko - 2:6. Domáci tím bol role favorita, ale keďže popri Maďarke Ello Vivienovej, ktorá bola stopercentná, postavil len dve staršie žiačky – Dominiku Wiltschkovú a Elišku Štullerovú, čakalo sa, že liptovské družstvo viac súboj zdramatizuje. Ten mal náboj iba do stavu 2:2, potom už všetky „singli“ sa stali korisťou Bratislavčaniek. V ženskej extralige išlo o posledné kolo prvej polovice základnej časti, v ktorej sa každý s každým stretne dvakrát.

V mužskej tabuľke Ružomberku patrí šiesta priečka s 19 bodmi (4 víťazstvá, 2 remízy, 3 prehry). Siedma Čadca A zaostáva o dva body. Ženy ŠKST sú štvrté so ziskom 15 bodov (4 – 0 – 3), s dvojbodovým mínusom na tretie Topoľčany.

Extraliga – muži: MSK Čadca B – ŠKST Ružomberok 0:6, Truska, Kaššay a Hodor po 2, MSK Čadca A – Ružomberok 6:3, Kaššay 2, Truska 1, ženy: MSK Malacky – ŠKST Ružomberok 4:6, Šinkárová 3, Kršiaková 2, Divinská 1, STC ŠKST Bratislava – Ružomberok 6:2, Šinkárová, Divinská.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia