Niekdajší ružomberský zjazdár vo volejbalovej kariére pokračuje vo Fínsku

Niekdajší ružomberský zjazdár vo volejbalovej kariére pokračuje vo Fínsku

RedakciaŠport4.11.2022

Adrián Petruf, ktorý vyrastal v Ružomberku, kde navštevoval Základnú školu na Zarevúcej a v žiackych kategóriách zbieral úspechy ako člen tamojšieho lyžiarskeho klubu v alpských disciplínach, už pár rôčkov sa venuje výlučne volejbalu. Momentálne má za sebou prvé tri týždne na fínskej volejbalovej adrese, s novým angažmánom v tíme Hurrikaani Lolmaa, ktorý v uplynulej sezóne skončil na štvrtom mieste v domácej najvyššej súťaži v krajine tisícich jazier.

Už niečo bolo rozpracované pred majstrovstvami Európy do 20 rokov v Taliansku a hlavne po nich to môj agent dotiahol. Netajím, hľadal mi nové pôsobisko a keď z tamojšieho klubu odišiel jeden smečiar, naskytla sa takáto možnosť. V priebehu septembra už ani nebol čas veľmi špekulovať, čo ďalej,“ objasňoval svoj prestup kapitán slovenskej reprezentačnej „dvadsiatky.“

Víťaz Slovenského pohára starších žiakov v zjazdovom lyžovaní, tiež republikový šampión v super G, pod vysokou sieťou začínal, keď v tomto čase v Ružomberok bol bez volejbalového subjektu, v Liptovskom Mikuláši. Potom nasledoval Svidník a v posledných dvoch sezónach hosťovanie v extraligovom COP Trenčín. Zároveň s TJ Slávia Svidník sa stal majstrom Slovenska v juniorskej kategórii. „Väčší potenciál som cítil vo volejbale ako na lyžiach. Kolektívny šport ma začal aj viac napĺňať. Keď som nastúpil na strednú školu, ešte pol roka ma držali oba moje športové koníčky,“ pokračoval 19 – ročný Petruf.

Adrián už má za sebou aj zápasový debut v Hurrikaani Lolmaa, keď v stredu nastúpil proti Kokkolanu Tiikerit. „Bol som v základnej zostave, zvíťazili sme 3:1 a odohral som celý zápas,“ pochválil sa syn bývalej basketbalovej reprezentantky, olympioničky zo Sydney 2000 Dagmar Petruf-Huťkovej.

Dvojmetrový smečiar z Liptova má na novom pôsobisku silnú konkurenciu. „Nebude jednoduché sa presadiť, chalani na mojom poste sú fakt dobrí, ale nie tak, že by sa im nedalo konkurovať. Samozrejme, chcem tvrdo pracovať na sebe, čo najviac hrávať a pomôcť svojmu klubu. Páči sa mi tréningový proces i celkový záujem o volejbal vo Fínsku. Zo strany divákov i médií. V tomto smere je to iné ako na Slovensku,“ doplnil Adrián Petruf.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia