Niké liga: Ružomberok - Skalica 2:1

Niké liga: Ružomberok - Skalica 2:1

Ján SvrčekŠport4.8.2023

V dnešnom úvodnom zápase 2. kola Niké ligy futbalisti MFK Ružomberok vyhrali nad Skalicou 2:1, keď výsledok otočili v druhom polčase.

Hostia udreli hneď z prvej šance. V 11. min. Mášik z ľavej strany zahrával rohový kop, loptu ideálne položil na hlavu Podhorinovi, ktorý v komfortnej pozícii otvoril skóre – 0:1. V 29. min. Chobot poslal center pred skalickú bránu, no Chrien ho hlavou len pohladil a neusmernil ani medzi žrde. Prvý polčas bol veľmi skúpy na vzruch pred bránami, pričom na strely do priestoru brány, vyznel 0:1.

Cez prestávku domáci kouč Peter Tomko urobil dve zmeny a celkove je mužstvo výrazne ožilo. V 49. min. sa striedajúci Šefčík dostal do solídnej príležitosti, avšak výborne zasiahol gólman hostí Luksch. Vzápätí strážca skalickej svätyne na roh vytlačil prízemnú ranu Kotulu. V 55. min. už svietil na tabuli „egál“, keď po centri striedajúceho Šefčíka, Gerec efektnou rybičkou rozvlnil sieť – 1:1. V 67. min. vydarenou ranou Krčík poriadne natiahol domáceho brankára Krajčírika. V 71. min. Luksch neudržal v rukaviciach strelecký pokus Lavrinčíka a Domonkos zblízka skóroval – 2:1. O šesť minút na to Ružomberok ratoval Maslo, ktorý na bránkou čiare zaskočil Krajčírika a zabránil Vlaskovej strele, aby zmenila skóre. V 86. min. Krajčírik spod brvna vytlačil Mášikov strelecký pokus.

MFK Ružomberok – MFK Skalica 2:1 (0:1)

Góly: 55. Gerec, 71. Domonkos - 11. Podhorin. Žlté karty: Lavrinčík – Kousal, Ranko, Baumgartner. Rozhodovali: Ziemba – Ferenc, Vass, - 940 divákov.

Ružomberok: Krajčírik – Kotula, J. Maslo, Malý, Selecký (80. Mrva) – Luterán, Múdry (46. Lavrinčík) – Chrien (46. Šefčík), Domonkos (80. Zsigmund), Chobot – Gerec (80. Boďa).

Skalica: Luksch - Krčík, Podhorin, Ranko, Matejov – Nagy – Kousal (70. Baumgartner), Haša (61. Vlasko), Mášik – Yao (70. Hollý) – Sobczyk (60. Smékal).

Hlasy trénerov

Peter Tomko (Ružomberok): „U nás to bolo naopak, prvý polčas bol strašne pasívny. Na ihrisku absentovali veci, na ktoré sme sa pripravovali celý týždeň. Za druhý polčas musím mužstvo pochváliť. Po striedaniach, prišiel do našej hry život, agresivita, elán. Veci, ktoré sme chceli v tomto zápase vidieť, už tam boli. Z toho pramenili aj oba góly a záver sme si ustrážili. Pre nás veľmi ťažké, ale cenné víťazstvo.“

Pavol Majerník (Skalica): „Prvý polčas z našej strany bol veľmi solídny. Dali sme rýchly gól zo štandardky a súperovi sme nedovoľovali dostávať sa do nejakých šancí. Chlapci veľmi dobre bránili, takisto mali celkom solídny prechod do útoku. V druhej polovici sme ešte desať minút nejako fungovali, ale potom sme už začali byť veľmi pasívni. Tým pádom bol súper bližšie k bráne, prichádzali strely, centre, po ktorých pramenili naše chyby. Po druhom inkasovanom góle už mužstvo neukázalo takú kvalitu, aby výsledok zvrátilo.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia