Nitran L. Fabiš bude obliekať ružomberský dres

Nitran L. Fabiš bude obliekať ružomberský dres

RedakciaŠport28.5.2021

Už je známe meno prvej novej hráčskej akvizície v tíme MFK Ružomberok. Fortunaligista spod Čebraťa podpísal dva a polročný kontrakt s obrancom Lukášom Fabišom, ktorý má na svojom konte 54 štartov v našej najvyššej futbalovej súťaže v tíme FC Nitra.

Keď som v doterajšom klube som skončil, ozvali sa mi Ružomberčania, že som pre nich zaujímavý hráč. Pri takejto ponuke nebolo čo riešiť. Ružomberok som vždy vnímal veľmi pozitívne. Dosiahol aj na titul, takisto vyhral slovenský pohár. Páči sa mi tiež filozofia klubu, ktorá je postavená predovšetkým na slovenských chlapcoch. Verím, že mužstvo bude hrať o vrchné priečky, k čomu chcem aj ja pomôcť. Dúfam, že prinesiem do tímu nejaké zaujímavé veci,“ uviedol 23 – ročný Fabiš, ktorý prvýkrát vo svojej kariére mení futbalovú adresu. „Od šiestich rokov som bol v Nitre, tu som prešiel celou mládežníckou pyramídou a dostal som sa až do A mužstva.“

V závere uplynulej sezóny Fabišovo meno už absentovalo na zápasových súpiskách. Lukáš patril medzi šesticu hráčov, ktorí začiatkom mája ukončili svoje pôsobenie v FC. Nevyplatené peniaze za tri mesiace sa rozhodli riešiť právne. Keďže nezabrala ani predžalobná výzva a klub svoje dlhy nevyrovnal, ich misia v Nitre sa skončila.

Ako je známe v stredu v MFK Ružomberok po dvoch rokoch skončil trénerský tandem Ján Haspra – Marek Sapara, pričom otázka nových koučov je stále v riešení.

Čo sa týka kabíny, zatiaľ je definitívny jeden odchod a to Mateja Čurmu. Hráčovi sa 31. mája 2021 naplnil platný kontrakt a na podmienkach nového sa s klubom nedohodol.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia