Nižšie futbalové súťaže v ďalšom ročníku po starom

Nižšie futbalové súťaže v ďalšom ročníku po starom

RedakciaŠport10.4.2021

Od sezóny 2021/2022 sa mala spustiť, už schválená, veľká reorganizácia futbalových súťaží na Slovensku. Delegáti konferencie Slovenského futbalového zväzu, ktorá sa uskutočnila hlasovaním per rollam, ju na návrh výkonného výboru kvôli epidemiologickej situácii, keďže od 15. októbra 2020 sú všetky súťaže, okrem Fortuna ligy a II. ligy stopnuté, posunuli o rok.

V centre dolného Liptova sa toto uznesenie týka Liptovskej Štiavnici (III. liga), Bešeňovej, Švošova a Likavky (V. liga).

Takže až od súťažného ročníka 2022/2023 z troch súčasných štyroch tretích líg, zostanú len dve – západná a východná so šestnástimi účastníkmi. Ďalším článkom v hierarchii budú majstrovstvá regiónu, so štyrmi skupinami - Bratislava, Západ, Stred a Východ.

Od novej sezóny však konferencia schválila reorganizáciu najvyšších dorasteneckých súťaží. Ide o zvýšenie počtu družstiev z dvanásť na štrnásť. Súťaže (I. liga starších dorastencov, I. liga mladších dorastencov U 17 a U 16) majú byť doplnené o najlepšie tímy druhej ligy skupín východ i západ, na základe koeficientu z predchádzajúcich sezón a za predpokladu, že splnia podmienky licenčného konania.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia