Nová, nielen športová tabuľa pod Čebraťom

Nová, nielen športová tabuľa pod Čebraťom

RedakciaŠport20.4.2022

Na poslednom domácom zápase ružomberských futbalistov (so Slovanom Bratislava) už diváci na štadióne pod Čebraťom mohli čerpať základné informácie z novej modernej svetelnej tabule. Tá predchádzajúca očividne doslúžila.

Po dlhých šestnástich rokoch máme nový svetelný panel typu LED, ktorý je diametrálne odlišný v porovnaní so starou tabuľou od firmy Levrocon. Akurát plocha, ktorá má 24,576 m, pri rozmeroch 6400 mm x 3840 mm, je približne tá istá. Typy diód sú DIP tri v jednom. To znamená, že v každej dióde sa nachádzajú všetky tri základné farby – červená, zelená a modrá, čo v prípade doterajšej tabule nebolo. Nový panel jednoznačne ponúka vyšší komfort, pričom jej záber je naozaj široký. Od zápasového servisu, cez reklamy až po videá. Pri starej tabuli bola vzdialenosť medzi ´ledkami“ 22 mm, teraz je to 8 mm, čo znamená oveľa vyššiu kvalitu prenášaného obrazu,“ informoval nás technický riaditeľ MFK Ružomberok Jaroslav Považan.

Ružomberský futbalový stánok, na ktorý sa po dvoch rokoch s najväčšou pravdepodobnosťou vráti aj európska futbalová súťaž, je zase o nejaký parameter vyššie. Projekt bol úspešne zavŕšený v pomerne rekordnom čase, keď celý proces sa začal v závere minulého roka. „Vlani v októbri sme začali s tendrom na cenovú ponuku. Už 14. decembra 2021 došlo k podpisu zmluvy s firmou HDT Bratislava, o ktorej sme počuli veľmi dobré referencie. Svoj produkt napríklad inštalovala na Viktórii Plzeň, vo Vítkoviciach, Michalovciach, či na banskobystrických Štiavničkách. Našou podmienkou bolo, aby LED tabuľa sa dala aj otáčať. Na stredovej konzole sa dá posunúť až o 180 stupňov. Takže môže byť otočená aj do mesta, či na parkovisko pred Tescom a slúžiť napríklad pre rôzne reklamy, spoty a podobne,“ dozvedeli sme sa ďalej od J. Považana. Nový a mimoriadne potrebný „kúsok“ na štadióne dolnoliptovského fortunaligistu vyšiel na 69 tisíc eur, bez DPH.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia