Nová situácia v športových kluboch

Nová situácia v športových kluboch

RedakciaŠport13.1.2022

Od včerajška je znovu späť so súťažami, či zápasmi aj ostatný šport, nielen najvyššie súťaže vo futbale, hokeji, basketbale, hádzanej, volejbale a florbale. To je dôvod, prečo sme nakukli do ružomberských klubov.

V pondelok by malo byť známe, ako budú u nás pokračovať ďalšie súťaže, okrem ženskej extraligy. Momentálne Slovenská basketbalová asociácia mapuje situáciu v kluboch, zisťuje, v akom stave sú družstvá a či dokážu v stanovenom režime fungovať. Osobne som za to, aby prerušené súťaže pokračovali podľa pôvodného rozpisu a nič sa nevymýšľalo,“ povedal pre náš portál výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka a dodal: „Hneď, ako to umožnili epdemiologické opatrenia, sa všetky naše mládežnícke tímy vrátili do tréningového procesu.“

Hokejisti už aj poznajú svoju najbližšiu budúcnosť. „V sobotu sa na deväťdesiat deväť percent znovu rozbehnú dorastenecké a vyššie súťaže a od ďalšieho víkendu žiacke, vrátane prípravok,“ vyšiel von s aktuálnou informáciou manažér MHK Ružomberok Peter Matejka. „Čo sa týka našich dorastencov, v I. lige budú pokračovať podľa vyžrebovania tam, kde skončili. V kategóriách staršieho a mladšieho žiactva prejdeme rovno do nadstavbovej časti. Družstvo siedmakov čaká horná top skupina, ôsmaci sa ocitli v tej nižšej. Prípravkári budú hrať formou turnajov. Teraz si už len držme palce, aby aktuálne opatrenia vydržali aspoň do polovice októbra, keď sa skončia mládežnícke ligy.“ P. Matejka nám tiež prezradil, že od pondelok hokejový klub znovu, v dopoludňajších hodinách, spúšťa obľúbenú školu korčuľovania pre najmladších školákov.

Vo futbale v mládežníckych kategóriách bol jesenný program zavŕšený. Ružomberské tímy od 10. januára 2022 otvorili prípravu na jarné boje. „Samozrejme, uvoľnenie epidemiologických opatrení nás potešilo. Presne podľa plánu môžeme rozbehnúť aj prípravné zápasy. Už v sobotu ´devätnástka´ ide do Popradu, kde si zmeria sily s tamojším ´áčkom´, ´sedemnástka´ a ´šestnástka´ na domácej ´umelke´ nastúpia proti rovesníkom z Púchova a žiacke celky vycestujú do Trenčína“, uviedol šéf mládeže MFK Ružomberok Peter Penov.

Stolný tenis bol do včerajška úplne vyautovaný, vrátane mužskej a ženskej extraligy. Republiková „celuloidová loptička“ síce ešte nepozná konkrétne termíny reštartu, ale všetko nasvedčuje, že to bude čoskoro. „Slovenský zväz stolného tenisu sa chystá spustiť všetky súťaže a u hráčov nad 18 rokov v režime OP. My v mužskej extralige sa budeme musieť zaobísť bez klubovej jednotky, čo je značná strata. Myslím si, že pri takýchto obmedzeniach, súťaže nebudú regulárne,“ konštatoval tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia