Nová tvár z Česka v kádri víťaza Slovenského pohára

Nová tvár z Česka v kádri víťaza Slovenského pohára

Ján SvrčekŠport15.6.2024

MFK Ružomberok, posledný víťaz Slovnaft Cupu, hlási prvú letnú a vážnu posilu. Je ňou 26 – ročný obranca Daniel Köstl, ktorý do centra dolného Liptova prichádza z Bohemiansu 1905 Praha, kde pôsobil od sezóny 2019/2020. Svoju futbalovú kariéru ako mládežník odštartoval v Sparte Praha, pričom bol aj na hosťovaní v Slovane Liberec. Daniel Köstl podpíásal s ružomberským klubom kontrakt do 31. mája 2027.

Od nového hráča, ktorého dobre poznám, očakávam, že v mužstve zvýši konkurenciu, posilní našu defenzívu, že prinesie skúsenosti z európskych pohárov, takisto z českej ligy a futbalovú kvalitu. Köstl je schopný hrať nielen na pozícii stopéra, ale aj na iných postoch, či už na krajoch, alebo v strede. Určite ide o vhodný typ pre náš herný systém, aj s tromi obrancami,“ uviedol tréner futbalovej „Ruže“ Ondřej Smetana.

Pod Čebraťom, kde klub napĺňa slovenskú hráčsku filozofiu, akurát s doplnením mužstva spoza rieky Moravy, je to v kabíne MFK momentálne tretí český futbalista, po Šimonovi Gabrielovi a Janovi Hladíkovi.

Daniel Köstl, je brat asistenta trénera českej futbalovej reprezentácie Ivana Haška, Jaroslava Köstla. Len mimochodom, ten pred dvanástimi rokmi pôsobil v ružomberskom klube ako športový riaditeľ.

Foto: Bohemians 1905

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia