Nové termíny v podkošovom kalendári

Nové termíny v podkošovom kalendári

RedakciaŠport25.2.2021

Už v pondelok bolo známe, že v sobotu sa v extralige basketbalistiek odohrajú len dve stretnutia, s to v skupine o 5. - 8. miesto: ŠBKD Spišská Nová Ves – BK ŠKP Banská Bystrica a BAM Poprad – BK ŠK UMB Banská Bystrica. Na druhý deň po zápase predchádzajúceho kola Šamorín – Piešťanské Čajky mala domáca hráčka pozitívny test na COVID-19, preto oba tímy sú v preventívnej 8 – dňovej karanténe.

V sobotu v dôležitom dueli o prvú priečku pred play-off mal druhý Ružomberok vyzvať aktuálneho tabuľkového lídra Piešťanské Čajky. „Vždy je takýto výpadok nepríjemný, ale vieme, aká je doba, takže vôbec nad tým nelamentujeme. K vzniknutej situácii sa snažíme postaviť čelom a dvojtýždňovú zápasovú pauzu využívame na dobrý tréning, ktorý takisto potrebujeme. Už aj vieme, aký je najbližší program, samozrejme ak doň opäť nezasiahne covid. S Čajkami sa stretneme ďalšiu sobotu, čiže 6. marca,“ reagoval na vynútenú stopku v súťaži tréner Ruže Juraj Suja. Zatiaľ ešte nie je známy dátum druhé odložené súboja hornej „štvorky“ Young Angels Košice – Šamorín.

Týmto dochádza takisto posunu finálového turnaja Slovenského pohára (za účasti družstiev MBK Ružomberok, Piešťanské Čajky, Young Angels Košice a Young Angels Košice „19“) zo 6. a 7. marca na 20. a 21. marca. Pohárová súťaž vyvrcholí v košickej Angels aréne.

Tieto zmeny sa premietnu tiež do začiatku vyraďovacej časti ženskej extraligy. Tá mala odštartovať 20. marca, no jej úvodné kolo, ktorá sa hrá dve víťazstvá, tímy otvoria 24. marca.

Čo sa týka ružomberských basketbalistiek, okrem domáceho stretnutia s Čajkami ich ešte v nadstavbe čaká (13. marca) zápas v Šamoríne.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia