Nové tváre (zatiaľ) do mládežníckej futbalovej sekcie

Nové tváre (zatiaľ) do mládežníckej futbalovej sekcie

RedakciaŠport4.7.2022

MFK Ružomberok podpísal profesionálne zmluvy na tri roky s dvomi talentovanými mladíkmi – Tobiasom Bujňačkom z Michaloviec a s Leopoldom Mizerákom z DAC Dunajská Streda. Pre oboch chalanov je to významný miľník v kariére.

Bujňaček bol aj v ´A´ tíme Michaloviec. Smelo možno povedať, že už dnes je stavaný na ´dospelácky´ futbal. Je to komplexný typ futbalistu,“ uviedol na adresu 17 – ročného stredopoliara šéf mládeže ružomberského klubu Peter Penov a prešiel k druhej novej akvizícii. „Mizerák, roč. nar. 2006, vo svojej vekovej kategórii patrí do top trojky hráčov na Slovensku. Bol o neho záujem aj zo zahraničia, ale rozhodol sa zostať na Slovensku. Ide o ofenzívneho stredopoliara, ktorý dokáže nastúpiť pod hrotom i na krídle.“

Čerstvé kontrakty len v praxi potvrdzujú filozofiu klubu pod Čebraťom, ktorá sa orientujú na talentovanú omladinu zo slovenských adries. „U oboch hráčoch vidíme perspektívu pre naše prvé mužstvo. Doteraz vždy hrávali minimálne o jednu kategóriu vyššie,“ dodal P. Penov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia