Novinka hybridný šach aj v Ružomberku

Novinka hybridný šach aj v Ružomberku

RedakciaŠport12.5.2021

Všetky súťaže družstiev sezóny 2020/2021, ktoré sa ani nezačali, boli kvôli koronavírusu zrušené,“ potvrdil nám Marek Zelnický, predseda Šachového klubu Ružomberok. Ten mal mať štyri „želiezka v ohni“ - po jednom v tretej a štvrtej lige a dve piatej lige.

S uvoľňovaním pandemických opatrení sa začínajú pomaly rozbiehať aj milovníci šesťdesiat štyri políčok. Tento týždeň na Slovensku štartuje hybridný šach, nová forma, ktorú schválila Svetová šachová federácia (FIDE).

Od zajtra do soboty (13. – 15. mája) budú v takomto móde prebiehať majstrovstvá Slovenska medzi krajmi. Družstvo Žilinského samosprávneho kraja odohrá svoje partie v priestoroch Šachového klubu Ružomberok na Textilnej ulici v areáli firmy Montana. Hrať sa bude na diaľku na štyroch šachovniciach, pričom v každom tíme vždy musí nastúpiť aj jedna žena a jeden junior. Náš kraj budú reprezentovať: veľmajster Jerguš Pecháč (ŠK Žilina), medzinárodný majster Štefan Mazúr (Liptovská šachová škola), FIDE majsterka Monika Motyčáková (ŠK Ružomberok) a juniori Andrej Hollý a Roman Hroš (obaja Liptovská šachová škola). Partie bude sledovať lokálny i centrálny hlavný rozhodca.

Už vlani, pre koronu, sa nekonal tradičný „podnik“ Ružomberok Open, ktorý nahradil „uzatvorený“ Closed Ružomberok. „Na rovnaký projekt chceme nadviazať aj teraz, s tým, že od júna by každú prvú sobotu v mesiaci sa uskutočnil jeden turnaj. Po troch základných, tí najlepší by sa zišli vo finále,“ načrtol Zelnický. „Čo bude ďalej, závisí od celkovej situácii v spoločnosti. Preto nechcem predbiehať,“ dodal šéf ružomberského šachu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia