Nový bežecký formát v ružomberskom športovom a rekreačnom stredisku

Nový bežecký formát v ružomberskom športovom a rekreačnom stredisku

RedakciaŠport14.7.2021

Behaj lesmi Veľká Fatra, pod týmto názvom sa v blízkosti strediska Malinô Brdo ski & bike park v sobotu (17. júla) uskutoční druhé dejstvo série Behaj lesmi. O ouvertúru sa 19. júna postaral Devín a poslednou zastávkou budú Štiavnické vrchy.

V Čechách je tento zaujímavý projekt naplno etablovaný, pričom koná sa už ôsmy rok. Na Slovensku si pri premiére organizátori vytypovali tri lokality. Keď oslovili naše stredisko, hľadali človeka, ktorý má nejaké skúsenosti s organizáciou podobných akcií. Došlo k dohode a tou osobou som sa stal ja, nuž a odvtedy intenzívne pracujem na všetkých prípravách. V rámci sponzorskej pomoci naše stredisko vyšlo maximálne v ústrety a pre všetkých účastníkov zabezpečuje lanovku zdarma,“ rozhovoril sa marketingový manažér Malinô Brdo ski & bike parku Tomáš Gazdarica.

Bežecký event o 11. hod. na Málinom Brde, kde bude štart všetkých tratí, otvoria detské a žiacke kategórie. Aktéri na najdlhšiu 18 km trajektóriu odštartujú o 13.30 hod. Do cieľa pretekári na 4 km, 11 km a 18 km budú dobiehať v Hrabove, pri údolnej stanici kabinkovej lanovky.

Ide o špecifický kros orientovaný vyslovene na rekreačných bežcov. Zámerom je tiež spoznať danú lokalitu. Možno povedať, že deväťdesiat percent prihlásených pretekárov v tomto kúte Veľkej Fatry ešte nebolo. Ponuku je rozmanitá, keď každý si môže vybrať podľa svojej chuti a možností. Ani prevýšenie na jednotlivých trasách nie je ako na klasických cezpoľných behoch. Tu sa netradične beží skôr z kopca, no samozrejme, nechýbajú ani nejaké stúpania. Nosná ´osemnástka´ vytiahne bežcov do Čutkova a odtiaľ na Kalváriu,“ priblížil sobotňajšiu akciu Tomáš Gazdarica.

Dnes bolo spolu prihlásených okolo 800 záujemcov. Organizátori predpokladajú, že maximálny počet tisíc sa aj naplní.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia