Nový dizajn palubovky v Koniarni

Nový dizajn palubovky v Koniarni

Ján SvrčekŠport3.7.2024

Momentálne sme lepili na hraciu plochu reklamy dvoch našich významných partnerov, bez ktorých by basketbal v súčasnosti v meste nefungoval - SHP Group Harmanec a Tauris Group. Harmanec má logo v strede ihriska a Tauris v šestkovom kruhu. Ide o moderný trend, úplne bežný vo svete. Palubovka sa takto stáva aj reklamnou plochou,“ informoval nás výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Miroslav Futo.

Od nového manažéra podkošovej Ruže sme sa dozvedeli i ďalšie novinky. „Káder družstva žien je už na sto percent vyskladaný, keď so všetkými hráčkami máme podpísané zmluvy. Príprava dievčat na novú sezónu sa začne 5. augusta,“ vravel M. Futo.

Súčasťou ružomberského prípravného bloku bude 20. a 21. septembra aj 2. ročník domáceho Memoriálu generála Miloša Vesela s atraktívnym, obsadením. „Pozvali sme euroligový DVTK Miškovec, víťaza slovinskej ligy NK Celje a KP Brno. Myslím si, že ružomberský divák sa má na čo tešiť,“ pokračoval M. Futo.

Už dávnejšie je známe, že v súťažnom ročníku 2024/2025 Ružomberok nebude štartovať v Európskom pohári FIBA, ale dievčatá s najväčšou pravdepodobnosťou nezostanú bez súťažnej medzinárodnej konfrontácie. „Išla prihláška do Alpsko-jadranského pohára. Samozrejme, musia nás organizátori vybrať, no malo by to byť takmer isté,“ dodal výkonný šéf MBK.

Foto: facebook MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia