Nový osobáčik - tri razy bez lopty vo vlastnej sieti

Nový "osobáčik" - tri razy bez lopty vo vlastnej sieti

RedakciaŠport8.12.2021

Má za sebou 46 štartov v našej elitnej futbalovej súťaži, z toho dvanásť bez inkasovaného gólu. V aktuálnej sezóne Ivan Krajčírik vychytal deväť núl, no posledné tri v rade (s Trenčínom, v Trnave a v Michalovciach), čo je (zatiaľ) je nové maximum.

Už aj predtým som mal k takejto sérii blízko, lenže nevyšlo to. V Michalovciach som sa maximálne sústredil, aby bola aj tretia nula. Za svoju bilanciu sa však v prvom rade musím poďakovať chalanom, ktorí na svojich postoch, či už v obrane, alebo vpredu, odvádzajú výbornú robotu,“ rozhovoril sa 21 – ročný gólman.

Ružomberok zatiaľ inkasoval len dvanásť gólov, lenže v úvode sezóny aj niektoré laxné, či hlúpe, dokonca v samých zápasových záveroch. V posledných troch stretnutiach sa už súperi Struhárovcov skoro ani nedostávali do väčších šancí. „Celé mužstvo šliape, od zápasu k zápasu je to lepšie. Všetci hráči sú maximálne koncentrovaní, takisto veľmi dobre na ihrisku komunikujú. Do bodky plnia, čo tréneri naordinujú. Som len šťastný, že sa nám darí a mne pribúdajú čisté kontá. Cítim veľkú pohodu, asi ako každý, keďže tá vládne v celej šatni,“ pokračoval brankár slovenskej reprezentačnej „dvadsaťjednotky“.

V rovnakom trende rodený Mikulášan by chcel pokračovať aj v sobotu, keď pod Čebrať zavítajú Zlaté Moravce. „Nič ľahké nás však nečaká. Takisto Zlaté Moravce majú za sebou veľmi dobrú sériu. Zo štyroch zápasov získali sedem bodov, keď naposledy doma iba tesne podľahli Slovanu 1:2. Aj zostava ViOn – u sa vykryštalizovala. Mužstvo nastupuje v takmer v rovnakom zložení, čo prináša svoje ovocie,“ vyslovil svoj názor pred sobotou Ivan Krajčírik, ktorý prvý raz sa medzi fortunaligové žrde postavil 14. októbra 2017 práve v súboji so Zlatými Moravcami (1:1). Viac do povedomia verejnosti prenikol až v súťažnom ročníku 2020/2021, keď k predchádzajúcim dvom zápasovým čiarkam, pridal štrnásť, pričom po odchode Matúša Macíka prevzal status ružomberskej brankárskej jednotky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia