Novým pôsobiskom futbalistu A. Mojžiša je maďarský Debrecín

Novým pôsobiskom futbalistu A. Mojžiša je maďarský Debrecín

Ján SvrčekŠport5.7.2023

Alexander Mojžiš, ktorý posledné štyri sezóny strávil v tíme MFK Ružomberok a bol jeho oporou, dnes (5. júla) podpísal zmluvu s účastníkom najvyššej maďarskej súťaže VSC Debrecín.

Ide o ročné hosťovanie, pričom Debrecín si následne môže uplatniť opciu na trvalý prestup. Hráča si vytypoval maďarský klub. Minulú nedeľu Mojžiš v Debrecíne podstúpil lekárske testy a v pondelok došlo k dohode medzi klubmi,“ uviedol športový manažér liptovského prvoligistu Milan Bezák. „Plne chápeme, že hráč sa chcel zase ďalej posunúť. V Ružomberku už bol pomerne dlho a aj sám cítil potrebu nejakej zmeny. Alex u nás odviedol vynikajúcu robotu, ktorá bola tiež spojená s výkonnostným progresom. Dostal sa aj do reprezentačnej ´dvadsaťjednotky´. Aj touto cestou by som sa mu chcel poďakovať za jeho pôsobenie v Ružomberku,“ pripojil čelný funkcionár futbalovej Ruže.

Rodák z Krupiny, ktorý s futbalom začínal doma v Hontianskych Nemciach a potom pokračoval v Dukle Banská Bystrica, pod Čebrať prestúpil v lete 2019 z Podbrezovej, keď „železiari“ opustili našu najvyššiu futbalovú súťaž. Na liptovskej futbalovej adrese si pripísal 105 zápasových čiarok, pričom celkove ich má 123. Najprv v MFK nastupoval na kraji obrany a potom ho tréneri „prerobili“ na stopéra. „Samozrejme, je to pre nás strata, no niečo sme už dlhšie tušili a s tým aj rátali. Takže hráčovi prajeme len všetko dobré. Alex určite patril k top stopérom v našej lige. Vynikal v osobných súbojoch, či vo vzduchu i na zemi. Aj za nás s Peťom Struhárom spravil veľký progres a verím, že sa presadí i v zahraničí,“ uviedol na adrese 24 – ročného obrancu súčasný kouč MFK Ružomberok Peter Tomko.

Za zmienku stojí, že v krátkom čase ide o druhé hosťovanie ružomberského futbalistu u našich južných susedov. Na konci júna za rovnakých podmienok odišiel Marko Kelemen do klubu Haladás Szombathely.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia