O 15. hod. v EP FIBA: Orenburg - Ružomberok

O 15. hod. v EP FIBA: Orenburg - Ružomberok

RedakciaŠport22.12.2021

Dnes o 15. hod. nášho času basketbalistky MBK Ružomberok nastúpia proti Nadežde Orenburg pod ruskými košmi. V odvetnom stretnutí šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA po „egáli“ (86:86) v Koniarni súperky začínajú úplne odznova. Pri všetkej úcte k slovenskému majstrovi, favoritom tohto dvojzápasu 1. kola play – off je družstvo od Uralu. V ružomberskom tíme však nechýba odhodlanie pobiť sa o menší športový zázrak, aj keď dievčatá dobre vedia, že ich čaká ešte tvrdší oriešok než pred týždňom doma.

Súperky majú výhodu domáceho prostredia, tým aj väčší komfort. K samotnému zápasu určite pristúpia veľmi zodpovedne, veď isto si nič iné ako postup nepripúšťajú. Naopak my nemáme čo stratiť,“ rozhovorila sa kapitánka Ruže Radka Stašová. „Doma sme sa presvedčili, že aj s takýmto súperom sa dá hrať. Dnes ale treba brániť lepšie ako v prvom stretnutí, hoci to bude veľmi ťažké. Orenburg má úžasnú silu pod košom, takisto výborné strelkyne a tým kopec možností v útoku. Keď ale všetko vyjde, prečo by sme nemohli aj vyhrať.“

Doma nám pomohlo, že vyše štvrtiny Orenburg dohrával bez svojej vylúčenej veľkej opory Gatlingovej, čo bola naša veľká výhoda. Súper je fyzicky veľmi zdatný, mimoriadne silný pod košom, v tom priestore sa ťažko odstavuje. Veľmi dobre doskakuje i celkove nie je jednoduché hrať do nich, či vypýtať si faul. V prvom stretnutí sme si to proti nim vyskúšali a ukázalo sa, že môžeme s nimi hrať. Domáce prostredie je však pre súperky značnou výhodou,“ pripojila krídelníčka MBK Miroslava Praženicová.

Ružomberčankám včera kvôli neplánovanému cestovateľskému maratónu odpadol tréning, no dnes si tamojšiu halu sprobovali. Hľadisko má kapacitu 3500 miest, no maximálne dnes môže byť na tribúnach 500 divákov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia