O 17. hod. v Koniarni zase Európsky pohár

O 17. hod. v Koniarni zase Európsky pohár

RedakciaŠport13.10.2021

Písal sa 4. december 2019, keď basketbalistky MBK Ružomberok odohrali (zatiaľ) svoj posledný zápas v Európskom pohári FIBA. Družstvo trénera Juraja Suju vtedy podľahlo bieloruskému šampiónovi 56:62, keď najlepšou strelkyňou domáceho celku bola Miroslava Praženicová, vtedy ešte Mištinová, autorka osemnástich bodov.

Po vyše dvadsiatich dvoch mesiacoch dnes bude Koniareň opäť dejiskom stretnutia druhej najvýznamnejšej klubovej súťaže na kontinente. O 17. hod. slovenský šampión vyzve belgický tím Liége Panthers.

Teším sa, že budeme môcť odohrať počas sezóny tiež ďalšie ťažké stretnutia a nielen v našej extralige proti Piešťanom a Young Angels Košice. Aj v minulosti, každý zápas FIBA Cupu, som brala ako zbieranie cenných skúseností. Som rada, že po lanskej pauze je náš klub späť v Európe,“ uviedla ťahúnka Ruže, slovenská reprezentantka Miroslava Praženicová.

V sobotu ružomberské ženy prešli prvým vážnejším testom súťažného ročníka 2021/2022 v súboji s košickými „anjelkami“ (73:63). „Tréner nás dosť upozorňoval na dve kľúčové Američanky v tíme Young Angels - Fluckerovú a Higginsovú, no nepokryli sme ich tak, ako bolo treba. Teraz si na jednotlivé hráčky musíme dať väčší pozor. Proti Liége treba byť tiež lepší na doskoku i pri odstavovaní hráčok. Určite nás nečaká ľahký zápas, je to však hrateľný súper a pred nami jednoznačný cieľ - zvíťaziť,“ pripojila Praženicová.

Belgická výprava pricestovala včera podvečer a ubytovala sa v hoteli Kultúra. Potom, od 19:45 hod. družstvo absolvovalo hodinový tréning. Dnes dopoludnia si v Koniarni najprv zatrénovali domáce basketbalistky a po nich súperky. Na dnešnom zápase sa hala v režime OTP môže zaplniť na 25 percent, čo znamená maximálne 600 divákov. Rozhodcami stretnutia sú: Tamáš Földhari (Maď.), Urbanovič (Lit.) a Nagy (Maď.)

V druhom dnešnom stretnutí J skupiny o 20:30 hod. nastúpi španielsky Mivistar Estudiantes Madrid proti francúzskemu ASVEL Feminin Lyon.


© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia