O body za zelenými stolmi

O body za zelenými stolmi

RedakciaŠport28.10.2019

Cez víkend pokračovala extraliga v stolnom tenise. Muži ŠKST Ružomberok remizovali v Rybníku 5:5 a vyhrali v Galante 6:2.

Aj v prvom dueli sme mali naplno zabodovať. Stále sme bolo vo vedení, v závere domáci prehrávali 3:5, potom znížili na 4:5 a tým si vynútili štvorhru. V nej chalani dvakrát viedli 1:0 a 2:1, ale napokon Rybník výsledok otočil. Aj preto, že viac bojoval a chcel. My sme pôsobili bojazlivo, chalanom za stolom chýbalo väčšie srdiečko. Ani očakávané víťazstvo v Galante sa nerodilo tak ľahko, ako napovedá výsledok. Zápas priniesol aj päťsetové ´krváky´, v ktorých koncovka patrila našim hráčom. Čiže ťažko vydreté body,“ konštatoval prezident a tréner ružomberského klubu Dalibor Jahoda. „Veľmi dôležité z hľadiska účasti v prvej šestke, bude najbližšie dvojkolo, keď privítame Michalovce a Vranov nad Topľou.“

Ružomberské ženy podľahli v Trnave 2:6 a v Majcichove vyhrali 6:3. „Celkove slabé, som nahnevaný. Trnava nastúpila bez svojej stabilnej tretej hráčky, takže výsledok 2:6 je sklamaním. Takisto víťazstvo chudobné víťazstvo v Majcichove nie je žiadny zázrak, veď ide o adepta na zostup,“ doplnil Jahoda.

Extraliga – muži: STK Rybník – ŠKST Ružomberok 5:5, Renko 2 (1 z 11 m), Kaššay 3, Truska a Hodor po 1, Gastro Galanta – Ružomberok 2:6, Kaššay, Truska a Hodor po 2, ženy: Viktória Trnava – Ružomberok 6:2, Divinská a Šinkárová po 1, Majcichov – Ružomberok 3:6, Šinkárová 3, Divinská 2, Pisarčíková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia