O honor Hráč mesiaca sa uchádza aj M. Regáli

O honor Hráč mesiaca sa uchádza aj M. Regáli

RedakciaŠport14.1.2021

V ankete Únie ligových klubov je opäť nominovaný Ružomberčan Martin Regáli.

Za mesiac decembre prešovský rodák, ktorý pod Čebrať prestúpil v lete 2019 z Michaloviec, „zbieral“ hlasy fanúšikov vo fortunaligovej ankete Gól mesiaca. Tu napokon skončil tretí, za víťazným Erikom Danielom (Slovan Bratislava) a Jánom Bernátom (MŠK Žilina).

Teraz sa Regáli dostal medzi jedenásť futbalistov, z ktorých, na základe získaných hlasov, bude vyhlásený Hráč mesiacov november a december. Dvadsaťsedemročný ružomberský útočník mal skvelý finiš jesennej časti. V 16. kole v Žiari nad Hronom dvakrát skóroval v súboji s Pohroním (2:2) a pred zimnou prestávkou sa blysol prvým fortunaligovým hetrikom v Michalovciam (3:4). V našej najvyššej súťaži Regáli odohral 95 „majstrákov“ a strelil 13 gólov.

V mojich očiach je Regály futbalista s obrovským potenciálom, o ktorom pár rokov možno ani sám nevedel, no už sa nám postupne darí ho presvedčiť, čo všetko sa v ňom skrýva. Dúfam, že konečne všetko nájde a odhalí a bude sa snažiť tak pracovať ako v poslednej dobe. Martin je veľmi nápaditý, má riešenia, ktoré sú úplne atypické oproti iným útočníkom na Slovensku. No takisto ešte nedostatky, ktorých sa potrebuje zbaviť. Musí byť súbojovejší i pridať väčšie zanietenie. Avšak aj v týchto atribútoch napreduje. Určite je to zaujímavý futbalista a verím, že aj s peknou budúcnosťou pred sebou,“ povedal na adresu svojho zverenca tréner MFK Ružomberok Ján Haspra.

O Najlepšom hráčovi rozhodujú fanúšikovia a odborná porota. Za mesiac október 2020 sa laureátom ankety stal ružomberský „hroťák“ Ladislav Almási,

Nominovaní hráči: Samuel Petráš, Dawid Kurminowski (obaja Žilina), Cesar Blackman, Zsolt Kalmár (obaja Dunajská Streda), Lukáš Pauschek, Kenan Bajrić, David Holman, Rafael Ratao (všetci Slovan), Dávid Hrnčár, Filip Balaj (obaja Zlaté Moravce – Vráble), Martin Regáli (MFK Ružomberok).

Výsledky ankety Gól mesiaca december 2020: 1. Erik Daniel (Slovan) 37,7% hlasov, 2. Ján Bernát (Žilina) 31,5%, 3. Regáli 18,7%, 4. Milan Corryn (Trenčín) 8,70, 5. Tomáš Ďubek 3,20%.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia