O kadetské tituly pod vysokou sieťou

O kadetské tituly pod vysokou sieťou

Ján SvrčekŠport10.5.2024

V Ružomberku sa zajtra a v nedeľu (11. a 12. mája) bude na dvoch miestach (v športovej hale T 18 na Plavisku a v telocvični Spojenej školy, na u. S. Viatora) konať finálový turnaj majstrovstiev Slovenska vo volejbale kadetov.

Na „republiku“ postúpilo šesť družstiev – VK Rachmaninka Liptovský Mikuláš, MŠK, VO 1970 MŠK Púchov, TJ Slávia Svidník, VKM Stará Ľubovňa, VKP Bratislava a VK One Ružomberok. „Včera dopoludnia som tak trochu sám prehodnocoval, či sa urobilo všetko preto, aby chalani boli maximálne pripravení. Na tento týždeň bolo naplánovaných sedem tréningov, no v utorok 8. mája, nás stopli zatvorené školy aj s telocvičňami. Avšak myslím si, že sa dalo do toho všetko,“ uviedol Peter Pytel, tréner ružomberského družstva, ktoré v skupine Stred skončilo na 2. mieste za Liptovským Mikulášom a pred ŠVK Tatran Banská Bystrica-Slovenská Ľupča.

Dobre poznáme akurát Rachmaninku, s ktorou sme sa stretli v základnej skupine. Ostatné tímy sú aj pre mňa veľkou neznámou, avšak, snažili sme sa tak pracovať, aby družstvo bolo nahotované na každého súpera. Keď som si porovnával súpisky, tak mi vyšlo, že patríme k najmladším družstvám. Hráči sú trochu aj nervózni, no to určite z nich spadne,“ pripojil P. Pytel.

Zajtra sú na programe zápasy v skupinách a v nedeľu o konečné umiestenie. Ružomberok na prvý zápas (v ´té osemnástke´) nastúpi o 12:00 hod. proti VKP Bratislava a o 17:00 hod. hrá so Svidníkom. Nedeľňajší program má začiatok o 10:00 hod., pričom finále je stanovené na 15:00 hod.

Foto: VK One Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia