O niečo diétnejší týždeň, no už mysleli aj na Trenčín

O niečo diétnejší týždeň, no už mysleli aj na Trenčín

RedakciaŠport12.11.2021

Hoci je v našej najvyššej futbalovej súťaži asociačná prestávka, ružomberskí futbalisti tento týždeň pokračovali v zaužívanom móde. Tréneri, hlavný Peter Struhár a asistent Peter Tomko, chalanom nenaordinovali žiadne nefutbalové aktivity, ani ich nikde nevytiahli.

Keďže na Slovane sme hrali v nedeľu, v pondelok bolo voľno a v utorok chalani absolvovali jeden voľnejší tréning. V stredu a vo štvrtok boli na programe po dve fázy a jedna v piatok,“ rozprával P. Struhár. „Počas predchádzajúcej ligovej pauzy sme zaradili aj výstup na Žiarsku chatu, teraz sme od podobného, doplnkového programu, upustili. Počasie je už oveľa chladnejšie a tiež sme sa zamerali na doliečenie niektorých boľačiek chlapcov. Momentálne máme päť takých maródov, ktorí by sa za tento čas mohli dať dokopy. Postupne v príprave sme sa už sústredili aj na nejaké veci, ktoré hotujeme na najbližšieho súpera, teda Trenčín. Hlavne išlo o vedenie útoku.“

Zajtra a v nedeľu má mužstvo voľno, aby sa opäť zišlo v pondelok (15. novembra) na svojom štadióne o trinástej hodine. Čo sa týka „péeniek“, na listine dlhodobejších maródov sú dve mená – Marek Zsigmund a Adam Brenkus.

Štyria hráči z kabíny MFK majú reprezentačné povinnosti. Tichomír Kostadinov včera bol v Jerevane pri víťazstve Severného Macedónska nad domácim Arménskom (5:0) v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta, keď nastúpil v základnej zostave a odohral 83 minút. Jakub Luka a Jakub Rakyta hrali včera v nórskom Marbelle za slovenskú devätnástku proti českým rovesníkom (1:2). Brankár Ivan Krajčírik sa dnes večer postavil medzi žrde v Chimkách proti Rusku v kvalifikačnom stretnutí o postup na európsky šampionát hráčov do 21 rokov.

AS Trenčín ružomberskí futbalisti v 15. kole Fortuna ligy privítajú už v piatok (19. novembra). Po tomto stretnutí Struhárovcov čakajú dva duely vonku – 28. novembra v Trnave a 4. decembra v Michalovciach.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia