O okresné celuloidové tituly

O okresné "celuloidové" tituly

RedakciaŠport5.4.2022

V herni ŠKST Baničné sa konali majstrovstvá okresu Ružomberok v stolnom tenise mužov vo dvojhre a vo štvorhre.

Mali sme dvadsať hráčov, ktorí najprv bojovali v piatich štvorčlenných skupinách, z ktorých prví dvaja pokračovali v ´pavúku´. Štvorhry sa od začiatku hrali vyraďovacím spôsobom. Celkove úroveň bola dobrá a nás teší, že účastníci odchádzali domov spokojní,“ pochvaľoval si riaditeľ turnaja Peter Pindjak.

Vo finále dvojhry, kde si to medzi sebou rozdali dvaja štvrtoligisti, Ján Milan z poriadajúceho klubu zdolal Radomíra Šnauka z Černovej v troch setoch. „Samozrejme, že som spokojný, s prvenstvom som vôbec nerátal. Aj keď možno výsledkovo sa to nezdá, oba zápasy o medaily, semifinále s Danielom Grenčíkom i finále so Šnauko boli veľmi náročné. Navyše každý z nich hrá inak. Rado vyznáva útočný štýl, kým Dano je skôr obranár, ktorý zo svojej ulity prechádza do výpadov,“ konštatoval 44 – ročný Milan. „Musím priznať, že Jozef bol lepší, vidno, že viac a intenzívnejšie trénuje. Takisto je i mladší. Ale nevadí, hlavne, že po dlhšom čase sa zase konal nejaký turnaj a dobre sme si zahrali,“ dal sa počuť od minulého septembra päťdesiatnik Šnauko.

Štvorhru po veľkom „napináku“ ovládli Bešeňovci Daniel Grenčík a Juraj Drapáč, ktorí v päťsetovom dueli zdolali Ružomberčana Ľubomíra Tužinského s Petrom Pechom z Bešeňovej 3:2.

VÝSLEDKY

Dvojhra - semifinále: Milan (ŠKST Baničné) – Grenčík (OŠK Bešeňová) 3:0, Šnauko (TJ Máj Černová) – Drapáč (OŠK Bešeňová) 3:2, finále: Milan - Šnauko 3:0.

Štvorhra – finále: Grenčík, Drapáč – Tužinský (ŠKST Ružomberok) Pecho (OŠK Bešeňová) 3:2, 3. miesto: Šnauko, Š. Hatala (TJ Máj Černová) a Kameniar, Korman (Obaja TJ Havran Ľubochňa).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia