O osemfinále s Jenisejom Krasnojarskim

O osemfinále s Jenisejom Krasnojarskim

RedakciaŠport14.12.2018

Basketbalistky MBK Ružomberok v play-off o postup medzi šestnásť najlepších tímov Európskeho pohára FIBA čaká ruský WBC Jenisej Krasnojarsk. Prvé stretnutie je na programe 3. januára 2019 v Koniarni, odveta 10. januára pod ruskými košmi.

Po skončení skupinovej fázy FIBA Cupu, vzišlo absolútne poradie zúčastnených družstiev. Prvá osmička, aj s KSC Szekszárd (Maď.), ktorý vládol „ružomberskú“ H-skupinu, si rovno zabezpečila účasť v druhom vyraďovacom kole. O ďalších osem miesteniek sa pobije šestnásť celkov. Krasnojarsk ide do play-off z celkovej trinástej priečky, Ruža z dvadsiatej.

S Jenisejom si ružomberské basketbalistky skrížili športové zbrane vo FIBA Cupe aj vlani – doma mu podľahli 64:87 a vonku, v tretej najväčšej metropole Sibíru, po vyrovnanej partii iba o tri body 52:55. Pred rokom Ruža skončila svoju európsku púť v mimoriadne ťažkej skupine (jej ďalšími súpermi boli turecký Mersin a Good Angels Košice) bez víťazstvá.

Prvé, čo som si uvedomil, že náš čaká najdlhšie cestovanie, aké je len možné, čiže poriadna fuška,“ odvetil kouč ružomberského družstva Juraj Suja, keď sme sa ho spýtali na prvú reakciu, po poznaní súpera. „Zdá sa, že Krasnojarsk má ešte lepšie vyskladaný tím než vlani. Dokázal vyhrať ťažkú skupinu, kde za seba odsunul dva turecké celky – druhý Orman Genclik Ankara a tretí BSB Mersin. V play-off si už ale človek nenavyberá.“

Vedenie ružomberského klubu hneď ako sa dozvedelo meno súpera začalo s prípravami domáceho zápasu a hlavne cesty do Ruska. „Vybavujeme víza, letenky, rezerváciu hotela pre domáci zápas i všetky ostatné náležitosti, ktorých je dosť. Veru hektické obdobie pred Vianocami. Od začiatku sme v kontakte aj s ruským klubom. Do Krasnojarsku by sme mali letieť 8. januára 2019,“ informoval nás generálny manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

Jenisej vo svojej skupine štyri stretnutia vyhral a dve prehral – v Ankare 74:82 a naposledy v Mersine 77:90. Štvrtým účastníkom D-skupiny bol rumunský ACS Sepsi.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia