O postup na ME basketbalistiek aj s dvomi Ružomberčankami

O postup na ME basketbalistiek aj s dvomi Ružomberčankami

RedakciaŠport12.11.2018

Dnes (12. novembra) sa schádzali v Šamoríne slovenské basketbalové reprezentantky, ktoré čakajú posledné kvalifikačné stretnutia o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Lotyšsku a Srbsku. Na zraz prišli aj obe nominované hráčky MBK Ružomberok Miroslava Mištinová a Radka Stašová.

Slovenky, ktoré majú kvalifikáciu veľmi nádejne rozbehnutú (tri víťazstvá a len jedna prehra) v sobotu (17. novembra) nastúpia v Reykjavíku proti Islandu a 21. novembra (v stredu) v športovej hale Koniareň o 18:00 hod. vyzvú Čiernu Horu.

Na reprezentačný blok sa vždy teším, pre mňa je to vítaná zmena. Človek vypadne z každodenného kolotoča, skúsi niečo nové a stretne sa aj s ´babami´, ktoré nepôsobia v našej lige. Navyše pred nami je teraz veľká šanca dostať sa na ´Európu´. Najprv nás čaká Island, posledný tím našej A-skupiny, ale na svojej palubovke to určite nebude ľahký súper,“ povedala pre náš portál Miroslava Mištinová, ktorá nastúpila vo všetkých štyroch doterajších kvalifikačných stretnutiach.

Jedinou novickou v 11 – člennej nominácii kouča Sloveniek Petra Kováčika je Stašová, podobne ako Mištinová ročník narodenia 1997, bývalá hráčka národného výberu do 20 rokov. „Pár dní predtým, ako von vyšla oficiálna správa, zavolal mi reprezentačný tréner. Samozrejme, veľmi ma to potešilo. Tajne som aj dúfala, že by si ma mohol vybrať. Trošku cítim trému, ale o nejakej nervozite nemôže byť reč. Som plná očakávania, chcem sa ukázať v čo najlepšom svetle a pomôcť k spoločnému cieľu, teda k účasti na majstrovstvách Európy,“ uviedla rozohrávačka Ruže, ktorá takmer celú lanskú sezónu stála kvôli plastike roztrhnutého krížneho väzu v kolene. „Už sa cítim úplne zdravotne fit,“ dodala Radka Stašová.

V nedeľu (18. novembra) po návrate z Islandu sa naše basketbalistky na Čiernu Horu budú pripravovať v Ružomberku.

Po štyroch kolách v A-skupine má Čierna Hora a Slovensko po 7 bodov, Bosna a Hercegovina šesť a Island, ktorý je bez víťazstva, štyri.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia