O. Smetana ťahá 7 - zápasovú sériu bez prehry

O. Smetana ťahá 7 - zápasovú sériu bez prehry

Ján SvrčekŠport20.2.2024

Ružomberskí futbalisti trojbodovo zvládli aj druhé kolo jarnej časti Niké extraligy. Po domácom víťazstve nad Trnavou (1:0), uspeli v Michalovciach (1:0).

Kým so Spartakom vaše mužstvo bolo stopercentne efektívne, pod Zemplínom ho už taká produktivita nezdobila, čo vy na to? - spýtali sme sa na úvod trénera MFK Ružomberok Ondřeja Smetanu.

"Každý zápas je prirodzene iný a má svoj vlastný priebeh. Takisto súperi sú rozdielni a ich herný štýl. My v prípravách sa chystáme na nejaký vývoj stretnutia, lenže nikdy neviete, čo všetko sa môže udiať na ihrisku. Teší ma, že v Michalovciach si hráči vypracovali viac šancí, no efektivita musí byť samozrejme vyššia, ak sa chceme posúvať a zlepšovať."

Čo ste v porovnaní s duelom s Trnavou v sobotu zmenili?

"Veľa závisí od toho, čo vám súper dovolí, ako presuje, dostupuje, koľko vás nechá hrať s loptou. Aj stopérska trojica, ktorú sme naposledy vyskladali. bola predurčená na to, aby naša prípravná fáza bola kvalitnejšia, čo sa naplnilo. Stále na tom pracujeme, takisto na celej súčinnosti a nachádzame sa na nejakej ceste, mužstvo je v určitom vývoji. Zaplať pánboh, že sme tento zápas zvládli. Takisto herne a máme tri body."

Za čo by ste hráčov vyzdvihli a kde zvlášť boli rezervy?

"V každom zápase máte veci, za ktoré treba mužstvo pochváliť, no tiež také, čo nie sú ideálne. Vždy je čo vytknúť a je toho dosť. Stále na veľa veciach robíme. Napríklad ako zlepšiť súčinnosť ofenzívnej trojky a podobne. Futbal je beh na dlhú trať. Zase máme ďalší týždeň na to, aby nastal nový progres."

Na pomyslenú reťaz bez prehry ste s Ružomberkom pridali siedme ohnivko v rade. Na svojich súperov asi dokážete vždy nájsť správny recept, čo poviete?

"Na jar sme ešte odohrali len dve kolá. Ale ani tých sedem zápasov, čo ste spomenuli, nie je veľa. Liga je dlhodobá súťaž, a tak zatiaľ nemožno z toho robiť dáke závery. Samozrejme, určité výstupy máme a s tými sa zaoberáme. Vieme v čom sú rezervy."

Foto: MFK Michalovce

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia