O. Smetana: Výsledok je pre nás hrozný

O. Smetana: Výsledok je pre nás hrozný

Ján SvrčekŠport19.5.2024

Včera (18. mája) futbalisti Slovana Bratislava oslavovali ďalší titul, ktorý si už predstihom zabezpečili. Nakoniec pridali aj čerešničku za majstrovskou sezónou, keď zdolali MFK Ružomberok 5:1. O slávnostný výkop sa postarala olympijská víťazka lyžiarka Petra Vlhová.

Hoci v každom ligovom dueli sa hrá o body, o prestíž i o česť, chceme, či nechceme, včerajší výsledok by už v konečnej tabuľke Niké ligy absolútne nič nezmenil. Krásna návšteva na Tehelnom (9028 divákov) videli dobrý futbal, no so smutným skóre pre hostí.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová otvorila zápas slávnostným výkopom pred zaèiatkom zápasu 10. závereèného kola nadstavbovej èasti Niké ligy v skupine o titul medzi ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 18. mája 2024 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann

Výsledok je pre nás hrozný, to si musíme priznať. Priebeh zápasu bol však trochu iný. Za menšiu nekoncentrovanosť sme zaplatili dvomi gólmi po rohových kopoch. Takéto situácie musia hráči lepšie dotiahnuť,“ začal svoj návrat k poslednému stretnutiu sezóny ružomberský kouč Ondřej Smetana.

Úvodný tlak „belasých“, aj so šancami, hostia prežili. No potom v rýchlom slede dvakrát kapitulovali (21. a 24. min.). „Dotiahli sme sa na 1:2, následne veľkú šancu na vyrovnanie mal Chrien, keď trafil žrď. Lenže hneď na to Slovan z brejku odskočil na 3:1. Gólom, ktorý dokáže dať len Barseghjan. Potom, po vydarenej kombinácii bol v stopercentnej šanci Chobot, ale trafil iba brankára Borjana. Keby mužstvá išli do šatne za stavu 3:2, možno druhá polovica by bola iná,“ pokračoval Smetana.

Ružomberská defenzíva tentoraz nestála na takých pevných nohách, ako sme na jar i v závere jesennej časti boli zvyknutí. „Chceli sme byť ofenzívnejší, chalani mali chuť útočiť, a tak viac – menej aj logicky vzadu vznikali nejaké okná. Navyše Slovan je mužstvo, ktoré takéto situácie dokáže trestať. Išli sme si to rozdať útočným futbalom. Určite veľa nám to aj ukázalo,“ vysvetľoval trochu iné zápasové nastavenie tréner Liptákov.

Po poslednom „majstráku“ ružomberskí futbalisti dostali absolútne voľno na dva týždne. Ďalší potom budú šliapať podľa individuálnych plánov a spoločnú prípravu na novú sezónu odštartujú 10. júna. „V kabíne som hráčom poďakoval za všetko. Za to, ako sezónu odreli, ako pracovali na tréningoch, tiež za ich úžasné chcenie. To bolo naozaj príkladné. To všetko si musíme aj udržať,“ dodal Ondřej Smetana.

Foto: tasr, Slovan Bratislava

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia