O. Smetanu škreli nevynútené chyby a straty lôpt

O. Smetanu škreli nevynútené chyby a straty lôpt

Ján SvrčekŠport14.1.2024

Dvadsať mužov, z toho dvaja brankári, dostali včera (13. januára) nejakú minutáž v ružomberskom tíme v prípravnom dueli proti Pohroniu Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa (1:0).

"Sme na začiatku prípravy, tak som chcel vidieť všetkých hráčov, čo boli k dispozícii. Niektorých dokonca prvý raz v zápase, keďže predtým nebol na to priestor. Zloženie otváracej jedenástky bolo nezvyčajné. V takejto zostave chalani nastúpili prvýkrát," uviedol hlavný kouč MFK Ružomberok Ondřej Smetana. "Netradičné zloženie určite malo trochu vplyv na našu súhru, ale aj tak sme mali mať menej nevynútených chýb a strát. V týchto parametroch to chcelo ukázať väčšiu vyspelosť. Na druhej strane musím rešpektovať, že ´kluci´ už mali toho na konci týždňa dosť. Som rád, že stretnutie sa zvládlo výsledkovo i kondične."

Do 62. min. bol na ihrisku aj nový hráč Adam Zapletal. "Ide o mladého futbalistu z Dukly Praha B, ktorý je na skúške. Uvidíme, ako sa situácia v tomto smere vyvinie," vysvetlil Smetana.

Tento týždeň sa trochu s ružomberskými futbalistami pohralo aj počasie. "Odrobili sa všetky tréningy, akurát v utorok a v stredu, keď boli najväčšie mrazy, sme náš program prispôsobili. V týchto dňoch hráči neboli na umelej tráve, ale viac siahli po naplánovaných behoch v teréne," informoval ružomberský tréner.

Už zajtra (15. januára) o 8:45 hod., má mužstvo zraz na štadióne, aby v priebehu dňa absolvovalo dve tréningové jednotky. V sobotu (20. januára) Ružomberok o 13:00 hod. čaká druhá zápasová próba proti poľskému mužstvu Zaglebie Sosnowiec. Hneď na druhý deň je naplánovaný odlet na sústredenie do Turecka, ktoré potrvá do 28. januára a v pláne sú aj tri stretnutia.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia