O štvrté pohárové kolo v Prešove

O štvrté pohárové kolo v Prešove

RedakciaŠport28.9.2020

Futbalistov MFK Ružomberok čaká zajtra (29. septembra) o 15.30 hod. stretnutie 3. kola Slovnaft Cupu na pôde účastníka III. ligy, skupiny východ 1. FC Tatran Prešov.

Nebude to nič ľahké, asi niečo podobné ako naposledy v ´pohári´ v Lipanoch, kde sme vyhrali 4:0. Akurát pôjde o zápas ešte na horšom ihrisku, veď bývalý štadión Tatrana sa premenil na stavenisko. V takýchto dueloch je dôležité čo najskôr skórovať. Keď súper dlho vzadu drží nulu, tým je nepríjemnejší. Nič iné si však v utorok nepripúšťame len víťazstvo a postup,“ rozhovoril sa tréner fortunaligovej Ruže Ján Haspra.

Tatran v sobotu v „majstráku“ vyhral nad Krompachmi 6:0 a v tabuľke mu patrí druhá priečka, s trojbodovým odstupom na Humenné. „Prešovu by som strašne prial, aby sa vrátil tam, kde roky patril, teda do najvyššej súťaže. To však pravdepodobne bude trvať ešte nejaký čas. No po zápase s nami, nech ešte chvíľku zostane v problémoch,“ pokračoval Haspra. „Súper vo svojom strede má mladých chlapcov i bývalých ligistov. Je to taká rozumná kombinácia,“ doplnil tréner MFK.

Najstarší futbalový klub na Slovensku po ročníku 2017/2018 sa porúčal z najvyššej súťaže. Ružomberok vtedy doma zdolal Tatran 3:1 a v centre Šariša remizoval 0:0. V ďalšej sezóne Tatran vypadol aj z II. ligy.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia